12 nejlepších vychytávek na vybavení pro cestovatele

Máme pro vás 12 tipů na nejlepší vybavení pro cestovatele. Tyto cestovatelské vychytávky vám usnadní cestování a možná i ušetří místo v batohu.

Každá cesta je jiná, záleží na tom do jaké oblasti cestujete a na stylu, jakým budete cestovat. Na našich cestách se nám ale obecně osvědčili tyto cestovní vychytávky, které snadno koupíte na Alze. Tak se mrkněte na nejlepší vybavení pro cestovatele.

1

Cestovní organizér do kufru

Cestovní organizéry jsou nedílnou součástí vybavení pro cestovatele. I když jedeme na dlouhou cestu, máme díky nim v kufru přehled o tom, kde co máme a nemusíme v nich neustále něco hledat a udrží vám v kufru pořádek i na několik týdnů.

Kde koupit cestovní Organizér do kufru?

Dobrou nabídku cestovních organizéru najdete třeba na Alza.cz nebo přímo v e-shopu zaměřený pro cestovatele cestovatelskyobchod.cz.

2

Skládací batoh

Další skvělou cestovní vychytávkou je skládací batoh, který můžete využít na všech cestách, ať už jedete na výlet, do kempu nebo jen na nákup. Složený se vejde do kapsy a neváží více jak tabulka čokolády. Vyzkoušejte ultralehký batoh Ferrino který je snadno sbalitelný, má objem 15 l a váží jen 70g, je vybavený pláštěnkou a odolný proti protržení. Dobrou alternativou je i batoh Osprey Ultralight.

Kde koupit skládací batoh?

Batoh Ferrino koupíte v e-shopu 4camping.cz. a batoh Osprey Ultralight koupíte na Alza.cz.

3

Powerbanka

Ideálním společníkem na cesty je bezesporu telefon a ideálním řešením pro dobíjení telefonů nebo GoPro kamerky je powerbanka, kterou využijete i ve větším městě, na letištích nebo v prostředí, kde není šance bez komplikací dobíjet. Na našich cestách jsme pro ni našli využití například při cestování New Yorkem, kdy jsme potřebovali mít neustále zapnuté google mapy.

Kde koupit powerbanku?

Mrkněte na Alzu, kde snadno pořídíte powerbanku již od pár stokorun. A pokud vás zajímá, jakou powerbanku používáme my, přečtěte si náš článek.

4

Cestovní adaptér do zásuvky Powercube

Adaptéry Powercube jsou přímo geniální vychytávkou pro všechny cestovatele. Tato kostička je jediným cestovním adaptérem, který využijete doma i na cestách. Jedná se o spojení cestovního adaptéru (má 4 různé nástavce podle toho, v jaké části světa se nacházíte) a rozbočovače s 2 USB porty v jednom. Pohodlně do ní zapojíte 4 elektrická zařízení současně a díky 2 USB portům můžete dobíjet vaše mobilní zařízení. 

5

Platební karta Twisto a Revolut

V zahraničí často platíme kartou a protože nám nějaký dobrák při jedné z našich cest naskenoval naší platební kartu a za půl roku se sní pokusili zaplatit v Riu, hledali způsob, jak bezpečně platit v zahraničí kartou a přitom nemuset používat naší českou.

V tomto směru se nám osvědčily platební karty Twisto a Revolut. Díky nim můžete ve světě (ale i doma) platit bezpečně, kartu vám nikdo nezneužije a dostanete se na lepší kurz než od své české banky. Další výhodou je, že můžete v zahraničí vybírat z bankomatů bez poplatků.

Mrkněte se, jaké další výhody získáte při založení Twista a Revolut.

6

Cestovní pojištění

Na cestě nedáme ránu bez kvalitního cestovního pojištění. Využíváme cestovní pojištění AXA v nejvyšším tarifu Excelent, i když jedeme jen na krátkodobou cestu po Evropě. AXA navíc nabízí 50% slevu s kterou vás cestovní pojištění nezruinuje.

7

Cestovní peneženka Bellroy

Pokud milujete cestování na lehko máme pro vás tip na velmi kvalitní cestovní peněženku Bellroy jejíž kvalitu oceníte hned, jak se ocitne ve vašich rukou.

Do Bellroy Travel Wallet uložíte 2 cestovní pasy, ale i 4 - 8 platebních nebo klientských karet. Cestovní peněženka má k dispozici i pero s náplní. Díky délce peněženky do ní pohodlně umístíte i palubenky do letadla spolu s bankovkami. Navíc má RFID ochranu proti moderním zlodějům a jistě oceníte i prodlouženou tříletou záruku.

Kde koupit Bellroy Travel Wallet?

Bellroy Travel Wallet koupíte v e-shopu gentlemanstore.cz.

8

Nafukovací polštářek na cesty

Nafukovací polštář je skvělým pomocníkem v letadle, v autě, ale i pod stanem. Snadno ho sbalíte a vejde se do kapsy.

Kde koupit cestovní nafukovací polštář?

Nafukovací polštář koupíte stejně jako nafukovací batoh v e-shopu 4camping.cz.

9

Stativ Gorilla

K cestování neodmyslitelně patří focení, proto naším dalším tipem je stativ Gorilla, díky kterému už nebudete muset žádat kolemdoucí o to, aby vás vyfotil. JOBY Gorillapod je extrémně lehký a fotoaparát nebo mobil s ním můžete umístit prakticky kamkoliv. Díky patentované kloubové konstrukci ho upevníte na větve, dopravní značku, řidítka i zábradlí. Vybrat si můžete variantu pro fotoaparáty nebo pro mobilní telefony.

Kde koupit stativ Gorillapod?

Jednoduše na Alze. Vybírat můžete hned z několika typů.

10

Rychleschnoucí ručník

Funkční rychleschnoucí ručník nenechá ve štychu žádného cestovatele. Jeho výhodou je, že je z kvalitního savého materiálu a proto ho s klidem můžete hodit do tašky, protože díky antibakteriálním vlastnostem nezapáchá.

11

Vak na špinavé prádlo

Co se špinavým prádlem? To je otázka, kterou řešíme na každé cestě. Proto se nám místo igelitových sáčku osvědčily cestovní vaky, které nepropustí žádný pach, neroztrhnou se a mají praktická poutka.

11

Skládací láhev na vodu

Poslední skvělým tipem, který pro vás máme je skládací láhev na vodu Hydrapak, která vám ušetří místo v batohu. Láhev Hydrapak se zmenšuje tak, jak z ní upíjete až se smrskne na placku.

4.7/5 - (37 hlasů)

Jaký je váš názor?