6 nejlepších vychytávek pro cestování autem s miminkem

Cestování autem s miminkem může být pěkná dřina, ať už se jedná o dlouhou cestu na dovolenou nebo jen každodenní menší cesty na nákupy, k babičce nebo k doktorovi. Proto jsme pro vás připravili tipy na 6 nejlepších vychytávek do auta, které vám cestování autem s miminkem výrazně usnadní.

1

Dobrá autosedačka jako základ

Kvalitní autosedačka je základem každé cesty s dítětem. Vyberte takovou autosedačku, která odpovídá váhové kategorii vašeho miminka. Jak vám bude miminko růst, vystřídáte během let hned několik typů autosedaček. Doporučujeme kvůli bezpečnosti ve "vajíčku" otočeném proti směru jízdy nechat miminko co nejdéle to bude možné. Jakmile vám miminko z vajíčka vyroste (bývá to cca kolem 1 roku), může prcek jet v autosedačce otočené po směru jízdy a bude pro něj cestování zábavnější.

Při výběru sedačky se zaměřte na její velikost, hmotnost a snadnou instalaci. Kupte takovou autosedačku, aby splňovala atesty. Dávejte přednost autosedačkám testované na ochranu při bočním nárazu a vybavené systémem ISOFIX.

Pokud autosedačku dáváte na přední sedadlo, ujistěte se, že máte vypnutý airbag na místě spolujezdce. K autosedačce si můžete pořídit i potah na autosedačku, který ho ochrání před znečištěním a snadno ho vyberete. Speciální ochranný potah můžete pořídit i pod samotnou autosedačku, aby se vám sedadlo od autosedačky neodřelo nebo neotlačilo.

Doporučujeme autosedačky značky Besafe, která nabízí nejbezpečnější autosedačky na trhu. Oblíbené jsou i autosedačky Römer nebo Cybexu.

2

Se zpětným zrcátkem budete mít přehled

Dalším skvělým pomocníkem do auta je zpětné zrcátko, které snadno připevníte na opěrku zadního sedadla a díky odrazu předního zrcátka vám umožní snadnou kontrolu miminka. Uvidíte, jestli miminko spí, hraje si nebo jestli potřebuje nakrmit a přebalit, aniž byste se museli otáčet a riskovat nehodu.

Společnost BeSafe vyrábí i zpětná zrcátka, která jsou ideální, pokud máte autosedačku otočenou proti směru jízdy. 

3

Kapsář na sedadlo

Dalším tipem je kapsář, který upevníte na zadní stranu svého sedadla a vložíte do něj hračky pro miminko, vlhčené ubrousky, svačinku a dobroty nebo tablet a knížky pro větší děti. Starší dítě tak bude mít vše hezky po ruce a po cestě se zabaví.

4

Sluneční clona

Sluneční clonu ocení vaše miminko jak v letních tak i v zimních dnech, kdy sluníčko svítí ostře do auta. Clonu snadno připevníte na okno auta a miminko může spát, aniž by mu sluníčko svítilo do očí.  V noci pak clona zmírňuje blikající světla lamp. Pro větší děti doporučujeme rolovací clonu. Dítě si může vybrat, kdy si clonu zatáhne.

5

Fusak do auta

Zejména v chladnějších měsících doporučujeme pořídit miminku na cestu i fusak do autosedačky. Na trhu seženete univerzální fusaky do autosedačky, ale i ty, které jsou vyrobené přímo pro daný typ autosedačky. Fusak miminku zajistí větší pohodlí a pomůže vytvořit optimální teplotní podmínky. Případně mějte po ruce deku pro miminko.

6

Hračky do auta

Vybírejte hračky, které snadno připevníte k autosedačce, aby je mělo dítě hned po ruce. V případě, že zabrzdíte mu nebudou neustále padat na zem. TIP: nová hračka bude miminko bavit déle, než ta, kterou zná.

Co si s sebou zabalit – seznam věcí na cestu s miminkem

  • Jednorázové pleny
  • Látková plenka
  • Vlhčené ubrousky
  • Dudlík
  • Jednorázové přebalovací podložky
  • Náhradní oblečení
  • Hračky
  • Jídlo a pití na cestu
  • Sáček na použité plínky
  • Desinfekce ve spreji

Co zařídit před cestou do zahraničí?

Vlastní cestovní doklad

Jedete s miminkem na dovolenou do zahraničí? I malé miminko musí mít svůj vlastní cestovní doklad. Mrkněte se na náš článek, jak zařídit cestovní pas pro miminko nebo občanský průkaz.

Kvalitní cestovní pojištění

Nezapomeňte na kvalitní cestovní pojištění pro všechny členy rodiny. Máme pro vás tip na cestovní pojištění AXA se slevou 50%.

4.6/5 - (38 hlasů)

Jaký je váš názor?