7 tipů na nejlepší fotky z iPhonu

Jak na nejlepší fotky z iPhonu

Máte nový iPhone a těšíte se na fotky z iPhonu z první dovolené? Gratulujeme, ale je potřeba se napřed naučit fotit - ostře a s dobrým světlem, abyste předešli rozmazaným a neostrým fotkám. Zapomeňte na pouhé mačkání spouště, jde to lépe a my si ukážeme jak na to. A zbytek pak doladíme přes Instagram, ale to až v dalším článku  :).

Zapněte si zobrazení mřížky

Jak?

Nastavení > Fotky a Fotoaparát > Mřížka

Proč?

  • horizont moře nebo země lépe srovnáte
  • fotku snadno srovnáte do roviny podle sloupů
  • dosáhnete lepších úhlů fotografie
  • lépe umístěné objekty na fotce
jak-fotit-iphonem-mrizka-cestujsnadno

Ostřete

Jak?

Před vyfocením fotky klepněte na displayi na místo, na které potřebujete zaostřit, pak klikněte na spoušť focení.

Proč?

Nestačí jen klikat na spoušť a fotit, ačkoliv obličej telefon rozezná, tak běžné objekty, které chtete mít ostré bohužel ne. Takže pokud chcete mít kontrolu nad zaostřením fotky, je potřeba ostřit před focením. Jakmile nezaostříte, nevíte na co ostříte a můžete být později zklamaní, že ostré je například pozadí a naopak focený objekt je rozostřený.

jak-fotit-iphonem-ostreni-cestujsnadno

Expozice / světlost

Jak?

Při klepnutí na display na focený objekt se zobrazí ostřící čtevrec a ikona sluníčka. Stačí prstem posouvat nahoru nebo dolu. Ikona sluníčka se bude posouvat a světlost ihned uvidíte na displayi.

Proč?

Jednoduše tak například zesvětlíte focený obličej nebo místo a fotka je tak nejen zaostřená, ale i hezky osvětlená (pozor na focení proti světlu, světlá místa při zvýšení světla budou přepálená).

jak-fotit-iphonem-expozice-cestujsnadno

HDR fotografie

Jak?

Aktivujte na iPhonu funkci HDR auto, bude se vám velmi hodit.

Proč?

Když fotíte proti zdroji světla (slunce) vznikají přepálená místa na fotografii. Telefon vytvoří speciální fotografii složenou z více různě “nasvětlených” fotografií. To ve výsledků znamená, že přepálená místa (většinou bílá) přepálená nebudou a fotografie bude skvěle vykreslená.

jak-fotit-iphonem-hdr-cestujsnadno

Využívejte režim Panorama

Jak?

Na panelu přepněte z režimu Foto na režim Panorama, pak postavte telefon na výšku, zmačkněte spoušt a z levé nebo z pravé strany posouvejte telefon po směru šipky na lince, po dokončení opět stiskněte spoušť fotoaparátu.

Proč?

Fotografii iPhone spojí a protože má fotka mnohem větší rozlišení, je tím pádem mnohem kvalitnější. Panorama fotografie nemusí být vždy široká, šířka záleží vždy pouze na vás.

jak-fotit-iphonem-panorama-cestujsnadno

Nepoužívejte ZOOM

Jak?

Při oddálení dvou prstů od sebe využijete digitální zoom, to však nedělejte.

Proč?

Jednoduše proto, že iPhone nemá optický zoom, na který jste zvyklí ze svých fotoaparátů. Telefon však využívá digitální zoom, není kvalitní a fotografie tak nebude mít dobrou kvalitu.

Nepoužívejte blesk

Jak?

Pod ikonou blesku zvolte vypnuto

Proč?

Blesk iPhonu osvětluje jen velmi malou část fotky, ostatní se tím pádem ponoří do tmy. V případě, že je méně světla a blesk ještě není nutný telefon špatně vyhodnotí, že je dobré blesk zapnout a tomu přizpůsobí i světlost fotografie, což způsobí tmavé pozadí. Doporučujeme nechat blesk vypnutý popřípadě ho zapnou až v opravdové tmě.

5/5 - (2 hlasů)