Bellroy RFID edition, peněženka proti krádeži

O cestovní peněžence Bellroy jsme se na CestujSnadno zmíňovali ke konci roku 2015. A to proto, že je nejlepší, fakt. Vydrží dlouho a je odolná. Otázka je, co není..

Není zatím úplně bezpečná. Nenechte se vyděsit, peněženka, kterou máte nyní ve své kabelce nebo kapse je na tom nejspíš o dost stejně :-).

Nebojte, nevypadávají z ní karty a ani není děravá. Jde o bezkontaktní platební karty, které milujeme. Jsou hitem dnešní doby a používání je tak pohodlné, že ani utrácení horentních částek tolik nebolí.

V čem je háček?

Komunikace těchto karet je založená na RFID (Radio Frequency Identification), tomu úplně rozumět nemusíte, píšeme to sem hlavně kvůli vyhledávačům . Jednoduše řečeno si díky tomu umí vaše karta pokecat s každým aktivním RFID vysílačem, který po ní něco chce. A věřte, že si bez ochrany opravdu pokecá.

Ti línější z nás bezkontaktní kartu nevyndavají z peněženky a přikládají rovnou celou peněženku. Stejně tak snadné je přečíst z ní údaje kýmkoliv jiným.

Jaké údaje lze z platební karty vyčíst?

Zejména číslo karty, jméno a platnost karty. To je dostačující pro platby na některých internetových e-shopech v zahraničí, kde nepotřebujete 3 místný CVV kód. V tomto případě nečekejte ani SMS kód na mobil. Prostě to projde.

credit-cards-cestujsnadno-cz

Jak se bránit proti skimmingu?

Bellroy v před několika dny zařadila do nabídky první peněženku pro běžné používání s RFID filtrem, který zabraňuje zkopírování údajů. Jmenuje se Note Sleeve a je dokonale malá a tenká pro každodenní používání. Budete ji milovat.

Bellroy Note Sleeve RFID

Současná Note Sleeve je již druhá, precizně šitá, generace této verze peněženky s upraveným designem. Verze s RFID ochranou je pokryta fólií proti zkopírování. Kromě bankovek se do ní vejde 4-11 karet s rozměrem platební karty. Měří 8,5cm cm na šířku a 10,3 cm na výšku a má i menší kapsu na drobné, která je ideální na otevírací “sponku” na SIM šuplík v iPhonu. Zklamáním je pouze jediné barevné provedení. Doufáme, že se nabídka barev s tímto řešením zvětší. Materiálem zůstává pravá hovězí jemná kůže.

Kde koupit Bellroy?

Můžete i z domovské stránky přímo v Austrálii, doprava je ZDARMA až k Vám domů. Českým e-shopům většinou bohužel trvá přibližně půl roku, než novinku jsou schopni zalistovat a začít prodávat, což hodnotíme jako velký #fail. Proto objednávejte přímo u výrobce.
 
Koupit

4.2/5 - (4 hlasů)
Licence k hlavní fotografii:
© Bellroy.com

Jaký je váš názor?