Jak ušetřit na ubytování přes Booking.com

Často se nás ptáte, jak a kde sehnat levné ubytování. Dali jsme proto dohromady několik tipů, díky kterým můžete ušetřit na ubytování přes oblíbený rezervační portál Booking.com.

Mrkněte na slevové kody Booking.com

Booking.com jistě není třeba dlouze představovat. Jde o ubytovací portál, kde seženete online ubytování v hotelech, hostelech, penzionech a dalších ubytovacích zařízeních po celém světě.

Nabídka ubytování je obrovská. Jednoduše si vyberete ubytování, které vám nejvíce vyhovuje a Booking.com vám ubytování zprostředkuje. Booking je navíc v češtině, takže si ubytování snadno rezervujete i bez znalosti cizího jazyka.

Pojďme se tedy spolu podívat, jak na Booking.com docílit nejnižší cenu a na co si dát při hledání a rezervaci pozor.

Jak získat nejvýhodnější ubytování na Booking.com?

1. Nastavte si správně filtry

Určitě to znáte, jdete na Booking, zadáte destinaci, vyberte termín a Booking vám jako první nabídne jím doporučené hotely. Na to si dejte pozor a neberte první nabídky, které vám portál nabídce. Hotely si za tyto první pozice platí a první pozice rozhodně nejsou zárukou kvalitního ubytování.
Než se tedy pustíte do vyhledávání, upravte si vyhledávací filtr tak, jak vám to vyhovuje. Pokud je vyšší prioritou cena, zvolte si vyhledávání dle nejnižší ceny. Pokud chcete konkrétní lokalitu nebo hotel se snídaní a wi-fi, vyberte to. Možností je spoustu, tak je využijte.

Doporučujeme nastavit vyhledávání také podle hodnocení hotelu. Máme vyzkoušeno, že dražší ubytování ani vyšší počet hvězdiček hotelu nejsou vždy zárukou toho, že budete spokojeni. Vybírejte si hotely, které mají vysoké hodnocení (a které hodnotilo dostatek lidí - alespoň 100) a pročtěte si recenze. Pokud v negativních recenzích opakuje stejný problém, měli byste zbystřit. Až na základě těchto aspektů se rozhodujte.

2. Vytvořte si účet a odebírejte nabídky na e-mail

Víme, také nesnášíme registrace :). Ale tím, že si na Booking.com vytvoříte účet, získáte přístup k časově omezeným nabídkám i za poloviční cenu. Jsou to tzv. Tajné nabídky - Smart nabídky.

Také se tím zapojíte do věrnostního programu z kterého můžete získat slevu 10% na ubytování.

3. Nainstalujte si zdarma aplikaci Booking.com

Vyzkoušejte aplikaci Booking.com Tonight. Často se ceny nabídek po 18.hodině snižují, zejména pokud jde o ubytování na poslední chvíli.

4. Mrkněte se po slevových kódech

Booking.com během roku zveřejňuje na internetu slevové kódy, které můžete uplatnit při rezervaci ubytování. Můžete získat třeba 10% slevu z celkové částky, slevu za registraci apod. Zadejte do Googlu "Booking.com" slevový kód nebo "Booking.com discount code“, třeba budete mít štěstí a na nějaký narazíte.

5. Ubytování hledejte v anonymním okně

Při opakovaném hledání se totiž může stát, že se vám nenápadně zvýší cena za ubytování. Jsou to běžné triky, které dělají nejenom prodejci letenek ale i ubytovací portály. Než začnete s hledáním, otevřete si pro jistotu ve svém prohlížeči anonymní okno a v něm nabídky hledejte.

6. Získejte k rezervaci něco zdarma

Rezervujte ubytování, kde je nějaká služba zdarma navíc. Často je to třeba snídaně zdarma nebo odvoz z letiště a na letiště.

7. Pozor na termín

Ubytování v populárních termínech jako jsou Vánoce a svátky je mnohem dražší, než jindy. Dražší jsou i termíny přes víkend.

8. Rezervujte včas

Kdy je ta správná doba na rezervaci ubytování? Na to neexistuje jednoznačná odpověď. Závisí na různých faktorech, třeba jestli je sezóna apod.

Na co si dát při rezervaci na Booking pozor

1. Nízká cena, ale odlehlá lokalita

Určitě narazíte na levné ubytování v odlehlejších čtvrtích, dále od centra nebo od pláže. Ale zvažte, zda doba strávená dojížděním vám stojí za ušetřené peníze.

Tip: Prohlédněte si okolí hotelu pomocí Google Streetview. Snadno zjistíte, zda se hotel nachází v hezké čtvrti, zda tam jsou obchody s potravinami a restaurace nebo jaká je dostupnost MHD.

2. Smart nabídka bez vrácení peněz

Booking.com vám bude nabízet chytré nabídky, které jsou výrazně levnější, než ostatní. Některé nabídky můžou stát za to, ale dejte si pozor na podmínky rezervace. Často u těchto nabídek není možné zaplacenou rezervaci bezplatně zrušit a Booking vám žádné peníze nevrátí.

3. Celková cena nemusí být konečná

Některé nabídky nemusejí zahrnovat konečnou cenu. K celkové ceně může být připočtena třeba městská daň ve výši 10%, kterou zaplatíte až na místě. Booking vás ale na to v nabídce upozorní.

Upozornění může vypadat takto: Nezahrnuto v ceně: Městská daň ve výši 3.50 US$ za noc, Daň ve výši 14.75 %. Cena se tak rázem zvýší i o desítky procent a je dobré s tím počítat.

4. Pozor na další poplatky za služby

Některé hotely si mohou účtovat účtovat poplatky za určité služby, např. wi-fi na pokoji, parkování, fitness centrum apod. Pokud za tyto služby nechcete platit nic navíc, vybírejte si ubytování, kde jsou tyto služby zahrnuty v ceně.

A naše hodnocení?

Jak vidíte, Booking.com má svoje plusy i mínusy. Ještě nikdy se nám ale nestalo, že bychom měli s rezervací přes Booking problém. Hotely, které jsou na Booking, si často zakládají na dobrém hodnocení a pokud by nastal nějaký problém, snaží se to řešit ke spokojenosti zákazníka, jen aby nedostali negativní recenzi.

Při našich cestách jsme zde ve většině případů našli nejvýhodnější nabídku. Samotný hotel by nám nikdy nenabídl výhodnou cenu jako tady.

Samozřejmě existují i další rezervační portály. Využíváme portály Expedia, Agoda pokud cestujeme do USA nebo do Asie. Používáme i srovnávače hotelů Trivago nebo HotelsCombined. Většinou ale Booking vítězí.

Hledáte nejvýhodnější ubytování?

Rezervovat zde
5/5 - (5 hlasů)

Jaký je váš názor?