Vyrážíte na cesty? Víme, podle čeho vybírat cestovní kufry na kolečkách

Jaké cestovní kufry na kolečkách vybrat pro své cesty? Mrkněte na náš článek, poradíme Vám s výběrem značky kufru, který máme otestovaný několik let na mnoha zaoceánských cestách a ani jednou nás nezklamal.

Cestovní kufry na kolečkách

Při našich cestách, ať už na západ nebo na východ se setkáváme s nespočtem reklamací na rozbité cestovní kufry. Často si nelze nevšimnout rozbitých kufrů točících se na letištním pásu. Ač by se to mohlo zdát divné, spousta rozbitých kufrů byly právě z pevných materiálů (skořepin). Proto se těmto cestovním kufrům doporučujeme vyhnout.

Při našem rozhodování, jaký cestovní kufry na kolečkách vybrat, hrály roli hlavně tyto faktory:

  • vestavěné TSA zámky
  • měkkčí, kvalitní a odolná tkanina
  • počet koleček 4 s kvalitním provedením
  • vysouvací úchyt
  • možnost zvětšení kufru
  • nízká samotná hmotnost

Tyto cestovní kufry na kolečkách se prodávají hned ve 3 velikostech. První je kabinové zavazadlo, střední a velké. Pokud nepatříte mezi rozené nákupčí, tak bude bohatě stačit střední varianta s 90 litry objemu. Také rádi nakupujeme a nestalo se, že bychom se nevešli :-).

Samsonite Dynamo Spinner

Se svým objemem lehce přes 90L, rozšiřitelný na 110L patří do skupiny kufrů, které bychom spolehlivě doporučili. Proč?

Procestovali jsme s nimi spoustu zaoceánských letů, například New York, Los Angeles, Miami, Bangkok, Phuket, Koh Samui, ale i cesty po Evropě. Ani jeden z obou kurfů nemá poškozená kolečka, není nijak poškozen nebo roztrhnut.

Levně ho zakoupíte např. v e-shopu Mall.cz.

Koupit kufr

Samsonite Dynamo Spinner

Kufr s TSA zámkem

TSA zámky jsou na kufru pevně připevněné s nastavitelným 3 číselným kódem, nastavíte ho snadno. Z boku zatlačte například hrotem propisky na malinký čudlík vedle zaklapávacích částí na zipy, udržujte ho zmačknuté a přitom nastavte kód posouváním koleček s čísly.

Proč TSA zámek?
Nemusíte se bát zničení při letištní kontrole. Díky certifikaci TSA pracovníci každého letiště zámky bezpečně odemknou, aniž by Vám kufr poškodili a opět ho zamknout. Více informací o TSA zámcích si můžete přečíst v našem článku zde.

Kufr s TSA zámkem

 

Kolečka tam, kde mají být

I přes prvotní obavy, jsou všechna čtyři kolečka stále funkční a nerozvyklané a to jsme je opravdu nešetřili a svuj cestovní kufr na kolečkách občas přetěžujeme více než je zdrávo.

Nejlepší cestovní kufr na kolečkách

Proč čtyři kolečka?

Jednoduše proto, že jízda s kufrem je na čtyřech kolečkách mnohem komfortnější a pro dámy lehčí. Můžete kufr lehce tlačit, když zrovna není v náklonu a celkově s ním lépe manipulovat za výsuvný úchyt.

Úchyt funguje na zmáčknutí středového tlačítka, pak je možné ho vysunout. Pokud máte jako palubní zavazadlo náš oblíbený a nejlepší cestovní batoh Osprey, můžete úchyt batohu jednoduše přetáhnout přes úchyt kufru. Pak můžete převážet na kufru i váš batoh téměř přibitý ke kufru.

Dvojí rozměr kufru?

Ano, cestovní kufr má rozšiřitelný objem o několik litrů, celkově pak získáte až 110 litrů. Uvnitř je na víku přepážka s rozepínatelnou kapsou a secvakávacím úchytem (křížovým, jak bývá zvykem). Další úchyt je v hlubší části kufru. Tam také najdete i malou zapínací kapsu a samozřejmě možnost rozepnout vnitřní část kufru uproštred.

Cestovní kufr Samsonite

Nutno podotknout, že úchyty kufru jsou ze strany i shora!

Cestovní kufr na kolečkách

Závěrem bychom chtěli pochválit kvalitu materiálu, ze které jsou cestovní kufry na kolečkách vyrobené. Kufr odolal i šílenému zacházení na letišti v londýnském Heathrow. Ve své podstatě nemáme nic, co bychom těmto kufrům vytkli. Dokonale plní svůj hlavní účel - cestovat pokud možno bez poškození. Ani jedna reklamace, ani jedno poškození za celou dobu používání.

A naše hodnocení?

Máte-li obavu z vyšší ceny, věřte, že kufr Samsonite vám to vrátí v podobě bezproblémového cestování bez nutnosti zdržování se s hlášením poškozeného zavazadla a následně se sháněním jiného kufru. Jednoduše funguje skvěle a budete ho milovat!

Koupit kufr
4.4/5 - (5 hlasů)

Jaký je váš názor?