Kde sjednat cestovní pojištění pro psa nebo kočku na dovolenou?

Nedokážete si dovolenou představit bez svého domácího mazlíčka? Pak nezapomeňte včas vyřídit potřebné formality, které zahrnuje i cestovní pojištění pro psa nebo kočku na dovolenou.

Domácího mazlíčka nechte naočkovat, pořiďte mu mikročip, cestovní pas a pojištění pro případ veterinárního ošetření. Nemoci a úrazy se totiž nevyhýbají ani domácím mazlíčkům.

Kde sjednat cestovní pojištění pro psa na dovolenou?

Cestovní pojištění pro psa nebo kočku sice není možné uzavřít samostatně ale můžete uzavřít pojištění v rámci připojištění ke svému cestovnímu pojištění (majitele, který je uvedený v očkovacím průkazu).

Pojištění psa a kočky můžete uzavřít u několika pojišťoven, mrkněte se na naše tipy.

1

Cestovní pojištění pro psa a kočku AXA

Pojištění psa a kočky nabízí pojišťovna AXA, a zahrnuje veterinární péči během společného pobytu v zahraničí a rozšiřuje krytí o odpovědnost za škodu způsobenou zvířetem.

Při sjednání cestovního pojištění zvolte nejvyšší tarif Excelent, který zahrnuje pojištění domácích mazlíčků až do 20 000 Kč.

2

Cestovní pojištění pro psa a kočku Slavia

Pojištění veterinární péče si můžete sjednat i u pojišťovny Slavia. U svého cestovního pojištění přidejte připojištění "Náklady na veterinární léčbu". Připojištění platí pro psi ve stáří 6 měsíců až 8 let, kočky od 6 měsíců do 10 let.

3

Cestovní pojištění pro psa a kočku od VZP

Pojištění psa můžete uzavřít online např. na webu VZP. Pojištění si sjednáte pro sebe a k tomu přidáte připojištění veterinární péče. Budete potřebovat číslo mikročipu a datum narození, které jsou uvedené v cestovním pase zvířete.

Limity plnění jsou možné od 10 do 30 tisíc Kč, spoluúčast je stanovena na 20 % (min. 500 Kč za každou pojistnou událost).

Na co se vztahuje cestovní pojištění psa nebo kočky?

Cestovní pojištění zahrnuje veterinární péči zvířete při cestě a pobytu v zahraničí v případě, že akutně onemocní nebo se mu stane úraz. Součástí pojištění jsou samotné veterinární výkony, materiál, hospitalizace a předepsané léky. Toto pojištění se vztahuje i na škody, které váš pes nebo kočka způsobí.

Co je nutné zařídit před cestou do zahraničí?

Nezapomeňte svému mazlíčkovy před odjezdem do zahraničí zařídit potřebné doklady a očkování:

  • mezinárodní pas zvířete s identifikačním číslem
  • tetování nebo mikročip pro ověření totožnosti zvířete
  • očkování proti vzteklině
  • osvědčení o zdravotním stavu před cestou od svého veterináře

Tyto podmínky platí v rámci Evropské unie, ale některé státy nebo dopravci mohou vyžadovat ještě další očkování nebo potvrzení, proto si podmínky daného státu zjistěte ještě před odjezdem do zahraničí.

Na co si dát pozor?

Pojistit můžete pouze psi a kočky do určitého věku (od 3 měsíců až do 9 let). Podmínky se různě liší dle pojišťoven) a pojištění platí pouze pro turistickou cestu.

Nezapomeňte na připojištění odpovědnosti, které se vám bude hodit v případě, že váš pes nebo kočka způsobí v zahraničí někomu újmu na zdraví nebo jinou škodu.

Částku za ošetření budete muset uhradit na místě a pojišťovna vám proplatí náklady zpětně na základě dokladu o ošetření zvířete. Na faktuře by mělo být číslo čipu psa a podrobný popis ošetření. Pojišťovny si také naúčtují spoluúčast, jejíž výše je uvedená ve smlouvě.

Pojistěte svého psa nebo kočku i v České republice

Chcete pro svého psa nebo kočku dlouhodobé pojištění? Mrkněte na pojištění domácích mazlíčků od Pet Expert, které vám bude platit v rámci České republiky.

5/5 - (20460 hlasů)

Jaký je váš názor?