Cestovní pojištění pro těhotné – u které pojišťovny ho sjednat?

Čekáte miminko, a ráda byste vyrazila ještě před porodem na dovolenou, ale nejste si jistá, jak funguje cestovní pojištění v těhotenství? Poradíme vám, co je nutné vyřešit před odjezdem, jaké cestovní pojištění pro těhotné vybrat a jaké jsou podmínky pro cestování letadlem v těhotenství.

Jaké jsou podmínky cestovního pojištění pro těhotné?

Pojišťovny vás do zahraničí pojistí, ale jen do určitého týdne těhotenství. Ceny pojistek jsou pro těhotné stejné jako pro běžného pojištěného. Cestovní pojištění si tedy můžete sjednat i v době těhotenství, jen je potřeba vybrat vhodnou pojišťovnu a zjistit podmínky.

Mrkněte, jaké podmínky pro těhotné mají jednotlivé pojišťovny

1

Cestovní pojištění AXA pro těhotné - sleva 55%

Cestovní pojištění AXA je možné sjednat do 26. týdne těhotenství. U pojišťovny AXA doporučujeme vybrat nejvyšší tarif Excelent a využít 55% slevu.

2

Cestovní pojištění Allianz pro těhotné - sleva 10%

Cestovní pojištění Allianz je možné sjednat také do 26. týdne těhotenství.

3

Cestovní pojištění ČSOB pro těhotné - sleva 10%

Cestovní pojištění ČSOB je možné sjednat také do 24. týdne těhotenství.

4

Cestovní pojištění Generali Česká pojišťovna pro těhotné

Cestovní pojištění Generali Česká pojišťovna je možné sjednat také do 26. týdne těhotenství.

5

Cestovní pojištění pro těhotné EVR

Cestovní pojištění EVR je možné sjednat do 2 měsíců před předpokládaným termínem porodu.

5

Cestovní pojištění pro těhotné Uniqa

Cestovní pojištění Uniqa je možné sjednat do 26. týdne těhotenství.

7

Cestovní pojištění Slavia

Cestovní pojištění Slavia je možné sjednat do 24. týdne těhotenství.

Na co se cestovní pojištění nevztahuje?

Pojišťovny mívají ve výlukách rizikové těhotenství a neproplácí těhotenské prohlídky, zjištění těhotenství nebo hormonální léčbu.

Cestovní pojištění vám uhradí náklady, které jsou spojené s lékařskými zákroky v případě, že budete mít těhotenské komplikace nebo předčasný porod.

Pokud byste vyrazila do zahraničí po 26. týdnu těhotenství a předčasně porodila nebo byste měla jiné komplikace spojené s těhotenstvím, všechny náklady na lékařskou péči budete muset uhradit. Cestovní pojištění ale platí i nadále pro jiné potíže, které s těhotenstvím nesouvisí.

AŽ 50%! SLEVY

SROVNÁNÍ CESTOVNÍHO POJIŠTĚNÍ.
Zobrazit

Jak je to s létáním v těhotenství?

Většina leteckých společností umožňuje vstup na palubu letadla až do 8 měsíce těhotenství (vždy je potřeba informovat se u konkrétního přepravce s předstihem). V případě, že budete cestovat mezi 28. - 36. týdnem, může aerolinka vyžadovat lékařské potvrzení o zdravotním stavu a let bude na vlastní riziko. Po 36. týdnu vás většina aerolinek už odmítne. Pokud se jedná o vícečetné těhotenství, hranice se posouvá na 28. týden.

Kdy je vhodná doba vyrazit do zahraničí v těhotenství?

Na začátku těhotenství je lepší být opatrnější, proto směřujte let spíše na konec prvního trimestru nebo na druhý trimestr, kdy je riziko potratu nižší a zároveň odezní nevolnosti a únava. Druhý trimestr je nejvíce vhodný cestování. Po 7. měsíci už můžete mít problém s cestovním pojištěním a se vstupem na palubu letadla.

Doporučujeme sjednat cestovní pojištění vždy a nezapomeňte, že není žádná ostuda, poradit se o cestě se svým gynekologem.

5/5 - (2 hlasů)

Jaký je váš názor?