Co nevynechat v Santo Domingo

Santo Domingo je hlavním městem Dominikánské republiky, které bylo v roce 1498 založeno bratrem Kryštofa Kolumba Bartolomějem. Historická část města byla zapsána do Seznamu památek UNESCO. Santo Domingo je zároveň nejstarším městem na americkém kontinentu, proto se v něm nachází nejstarší univerzita, metropolitní katedrála a soud v celé Americe.
Milovníky historie Staré město pohltí svou renesančně-barokní atmosférou. Milovníci nočního a kulturního života zas hlavní město pohltí svými nejdivočejšími a nejbláznivějšími večery v celém Karibiku.
V historickém centru města se drží renesančně-barokní atmosféra. Avšak Santo Domingo milují turisté nejen kvůli barvité a dlouhé historii, ale také kvůli bohatému nočnímu a kulturnímu životu. Město rozděluje řeka Ozama na bohatou západní část a chudou východní část, kde se na periferii rozprostírají chudinské slumy, a kam není vstup cizincům doporučován. Nejvíce památek je soustředěno kolem historického centra města v oblasti Zona Colonial, takže vám prohlídka nezabere tolik času, většina významných památek je soustředěna blízko sebe.

 

Zona Colonial

Zona Colonial tvoří pěší nákupní zóna Calle El Conde s hlavním náměstím Parc Colón, kde můžete spatřit sochu Kryštofa Kolumba s klečícími indiány u jeho nohou. N nákupní promenádě Calle El Conde se můžete zastavit v místních kavárnách, restaurací nebo v obchůdcích, kde můžete nakoupit typické dominikánské suvenýry.

  • zona colonial
  • zona colonial
  • zona colonial v Santo Domingo

El Alcazar

Zajímavá je dvoupatrová rezidence s dvaceti přepychovými sály syna Kryštofa Kolumba El Alcazar. V tomto paláci dnes sídlí muzeum.

El Alcaraz - Santo Domingo

El Alcaraz – Santo Domingo

Panteón Nacional

Je jezuitským klášterem původně barokního stohu ze začátku 18. století. Později se toto místo stalo posledním místem odpočinku pro významné osobnosti Dominikánské republiky.

Katedrála Santa Maria de la Encarnación

Naproti kolumbusova památníku na náměstí Parque Colón stojí další zajímavá památka, která se začala budovat v roce 1523 s cílem, postavit první křesťanský kostel Nového světa. V roce 1546 byl kostelu papežem Pavlem III udělen status katedrály. Katedrála byla postavena v pozdně gotickém slohu a její součástí jsou působivé skromně zdobené kaple a zvonice.

Santa Maria de la Encarnacion Santo Domingo

Santa Maria de la Encarnacion Santo Domingo

Pevnost Ozama

Pevnost Ozama patří k nejstarším vojenským stavbám v celé Americe. Nachází se nad řekou Ozama a sloužila jako ochrana před vpádem nepřítel do přístavu. Navštívit můžete i původní hladomornu a vězení – Věž věrnosti Torre del Homenaje. Dnes toto místo slouží jako rozhledna se skvělým pohledem na staré město a nedaleké karibské moře.

Faro de Colón

Faro de Colón je dominantou hlavního města, jedná se o impozantní maják ve tvaru kříže, které na vás zapůsobí svou velkolepou velikostí. Tuto sedmipatrovou stavbu, která byla pro veřejnost otevřena v roce 1992 u příležitosti výročí objevení Ameriky můžete spatřit již z letadla, kdy vás ohromí jeho barevné osvětlení. Dnes jsou ve Faro de Cólon uloženy ostatky Kryštofa Kolumba a najdete v něm mnoho galerií, muzeí a knihoven.

  • faro-de-colon
  • faro-de-colon-santo-domingo
  • Faro-de-Colon

Jeskyně Tres Ojos

Pokud se vydáte mimo staré město, navštivte na okraji města posvátné indiánské krápníkové jeskyně „Los Tres Ojos“ (tři oči, v kterých na vás čeká bohatá fauna a flora.

  • tres-ojos
  • tres-ojos-santo-domingo
  • jeskye-tres-ojos

Další atrakce v Santo Domingo

Největší atrakcí hlavního města je karneval a festival merengue.

V Santo Domingo na vás ale čeká i spousta dalších zajímavých míst, jako je velké mořské akvárium s podmořským tunelem, kopue budovy Bílého domu ve Wahsingtonu, rozsáhlá botanická zahrada nebo muzeum jantaru. Zajímavé jsou i loděnice Las Atarazanas, v kterých je muzeum lodních vraků, Museo del Hombre Dominicano.

 

4.2/5 - (4 hlasů)