Co sbalit miminku do letadla

Základem je praktická příruční taška. Nejlepší je taška přes rameno nebo batoh. Pokud ji ještě nemáte, mrkněte na ně sem.

Některé aerolinky Vám mohou odbavit příruční zavazadlo do zavazadlového prostoru, proto je fajn, když budete mít samostatnou tašku, kam dáte všechny věci pro miminko, které budete potřebovat.

Co dát do příruční tašky do letadla?

Jídlo a nápoje

Dostatek jídla (pokud nekojíte) je základ. Nemusíte si dělat starosti s limitem pro tekutiny, pro kojence žádné neplatí. Kojenecké mléko stačí odsypat do sáčku nebo přímo do lahvičky a o horkou vodu požádat v letadle letušku.
Nezapomeňte na plastovou lžičku. Nám se osvědčily ovocné kapsičky a kaše přímo do ručičky a různé “dobroty” jako dětské sušenky, kukuřičné křupky, piškoty a klasický rohlík. Kromě ovocných koupíte i zeleninové kapsičky, které dobře chutnají i za studena, pokud jídlo nechcete v letadle ohřívat. Jídlo můžete zavřít do svačinového boxu.
Vezměte i něco k pití, čaj si můžete připravit předem nebo za bezpečnostní kontrolou kupte lahev kojenecké vody.

Hračky

Před cestou pořiďte nějaké nové hračky, které dítě zabaví. Cokoliv lehkého a neokoukaného se bude hodit (ideálně nějaké hračky, které nedělají moc velký randál). Větší děti už je možné zabavit tabletem, kam mu nahrajete pohádky.

Oblečení

Vezměte do batohu dostatek náhradního oblečení pro případ, že se stane nehoda a vy budete muset dítě převléct. Záleží na délce letu, ale klidně dvoje tepláky, trička nebo body a mikinu. V letadle může být chladněji kvůli klimatizaci. Pro kojence vezměte klidně i slabou čepičku. Raději vezměte i náhradní oblečení pro sebe (legíny, tričko), protože dítě budete mít u sebe na klíně.

Pleny a vlhčené ubrousky

Nezapomeňte si vzít dostatek plen na celou dobu letu (minimálně jednu plenu na 1 hodinu letu, ale i klidně i víc) a vlhčené ubrousky. Ty můžete použít i na otření všeho, co by mohlo miminko v letadle ocucat. Na přebalení se bude hodit také jednorázová přebalovací podložka.

Doklady

Vlastní cestovní pas (nebo občanský průkaz) musí mít i Vaše dítě. Pokud ještě Vaše miminko nemá cestovní doklad, mrkněte na náš článek, jak ho zařídit.

Deka

Vezměte s sebou i deku, kterou miminko přikryjete pokud bude v letadle zima. Můžete ji použít i jako přehoz při kojení.

Sáčky

Hodí se na špinavé oblečení. Existují i speciální sáčky na špinavé pleny.

Dudlík

Vezměte alespoň 2 dudlíky, nejlépe s připínáním k oblečení. (pokud ho miminko vyžaduje a uklidní ho).

Nosítko

My si pořídili nosítko speciálně hlavně kvůli našim cestám. Mít miminko několik hodin na rukou může být vyčerpávající. My jsme si oblíbili a osvědčilo se nám nosítko značky Tula, který je ideální jak pro miminka, tak i pro větší děti. S nosítkem máte volné ruce a bez problému můžete projít úzkou uličkou v letadle. Nosítko se hodí nejen do letadla, ale i na cestování, prostě všude, kde nechcete jezdit s kočárkem.

Léky

V letadle cestuje hodně lidí a je plné bakterií. I když je miminko zdravé, raději vezměte nějaké léky na zvýšenou teplotu nebo na kašel. Na léky pro kojence se nevztahují žádné limity.

A pevné nervy

Hlavně se nestresujte, ono to nějak dopadne. :)

Mrkněte na naše další články o cestování letadlem s miminkem:

5/5 - (6 hlasů)

Jaký je váš názor?