Tento stát na Balkánském poloostrově každoročně láká čím dál větší počet turistů. Bulharsko bylo po dlouhá léta mnohými právem opomíjené, dnes je ale jednou z nejoblíbenějších zemí pro trávení prázdnin v celé Evropě.

Bulharsko se neustále snaží přizpůsobovat potřebám turistů. Kvalita ubytování, turistických středisek i infrastrukury se neustále zlepšuje. Mnoho bulharských pláží získalo ocenění Modré vlajky za čistotu a kvalitu.

Bulharská letoviska se kvalitou dají přirovnat k jiným oblíbeným evropským destinacím. Mnoho českých rodin si tradičně oblíbilo letoviska Slunečné pobřeží, Zlaté písky, Nessebar a Primorsko. Turisté však do této sluncem zalité země nemíří jen kvůli odpočinku u moře nebo za poznáním. V posledních letech se Bulharsko stalo také oblíbenou lyžařskou destinaci.

V této zemi si příjde na své každý a současně si ve zdejších letoviscích budete připadat téměř jako doma. Čeští turisté si velmi oblíbili letovisko Primorsko, bylo zde vybudováno české turistické centrum a v češtině jsou nápisy i jídelní lístky.

Bulharsko je navíc zemí velmi levnou. Přestože se ceny každoročně zvyšují, pořád jsou na české poměry poměrně velmi nízké.

Informace o destinaci

Najít více  

Články o destinaci

Najít více  

Moře v Bulharsku

Černomořské pobřeží je hlavním důvodem, proč si Bulharsko každoročně vybírá jako cíl své dovolené čím dál větší počet turistů. Bulharské pobřeží má délku 378 kilometrů a má skutečně co nabídnout, setkáte se zde jak s kvalitními písečnými plážemi, tak i s divokým skalnatým pobřežím. Jaké je Černé moře Černé moře ocení zejména rodiny s malými dětmi. Vstup do moře je …

Číst dále  

Pláže v Bulharsku

Bulharské pláže jsou oblíbené pro svůj jemný písek a pro svou značnou šířku a délku. Podívejte se, jaké jsou pláže v Bulharsku a jaké jsou ty nejoblíbenější.

Číst dále  

Bulharské zvyky a společenská etiketa

Jak se chovat na návštěvě V Bulharsku je důležitou součástí života rodina a rodinné hodnoty. Bulhaři jsou energičtí a pohostinní, při nejrůznějších příležitostech je veřejně sledován zvyk v podobě obdarovávání květin. Pokud se chystáte na návštěvu, měli byste hostileli přinést menší pozornost, například v podobě květin nebo láhve dobrého alkoholu. Pokud přijmete pozvání na večeři, pamatujte, že první začíná jíst nejstarší …

Číst dále  

Letovisko Primorsko

Primorsko se nachází asi 50 km od Burgasu a pro Čechy se stalo snad nejoblíbenějším letoviskem v Bulharsku. Letovisko bylo původně pouze rybářským městečkem, postupem času se ale rozrostlo a stalo se poměrně atraktivním a moderním místem, které působí příjemným malebným dojmem. Zalesněné svahy hor Strandzha dodávají Primorsku celkově svěží dojem. Letovisko bylo vystavěno na malém polooostrově a je rozděleno …

Číst dále  

Letovisko Nessebar

Město Nessebar patří mezi nejstarší evropská města, původně bylo založeno Řeky. Malebné centrum městečka patří od roku 1983 na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Nessebar je nezvyklý svou zvláštní polohou, samotné jádro se nachází na poloostrově, který je s pevninou spojen pouze úzkou šíjí. Nessebar je typický svou zástavbou dvoupatrových dřevěných domů ve spletitých uličkách. Městečko je plné kaváren, restaurací …

Číst dále  

Jak se vám líbí v této destinaci?