Tento stát na Balkánském poloostrově každoročně láká čím dál větší počet turistů. Bulharsko bylo po dlouhá léta mnohými právem opomíjené, dnes je ale jednou z nejoblíbenějších zemí pro trávení prázdnin v celé Evropě.

Bulharsko se neustále snaží přizpůsobovat potřebám turistů. Kvalita ubytování, turistických středisek i infrastrukury se neustále zlepšuje. Mnoho bulharských pláží získalo ocenění Modré vlajky za čistotu a kvalitu.

Bulharská letoviska se kvalitou dají přirovnat k jiným oblíbeným evropským destinacím. Mnoho českých rodin si tradičně oblíbilo letoviska Slunečné pobřeží, Zlaté písky, Nessebar a Primorsko. Turisté však do této sluncem zalité země nemíří jen kvůli odpočinku u moře nebo za poznáním. V posledních letech se Bulharsko stalo také oblíbenou lyžařskou destinaci.

V této zemi si příjde na své každý a současně si ve zdejších letoviscích budete připadat téměř jako doma. Čeští turisté si velmi oblíbili letovisko Primorsko, bylo zde vybudováno české turistické centrum a v češtině jsou nápisy i jídelní lístky.

Bulharsko je navíc zemí velmi levnou. Přestože se ceny každoročně zvyšují, pořád jsou na české poměry poměrně velmi nízké.

Informace o destinaci

Najít více  

Články o destinaci

Najít více  

Dovolená v Bulharsku letecky od 7 990 Kč

Dovolená v Bulharsku letecky vás teď vyjde na super cenu! Využijte skvělých cen zájezdů do Bulharska. Stačí mrknout na nabídku zájezdů do Bulharska na webu Invia.cz, kde seženete leteckou dovolenou v Bulharsku již od 7 990 Kč s odletem z ČR a v hlavní sezoně. Užijte si moře, slunce, pláže, památky i delfinária u Černého moře. Vybrat si můžete z několika destinací - rušné Zlaté Písky, historický Nesebar …

Číst dále  

Moře v Bulharsku

Černomořské pobřeží je hlavním důvodem, proč si Bulharsko každoročně vybírá jako cíl své dovolené čím dál větší počet turistů. Bulharské pobřeží má délku 378 kilometrů a má skutečně co nabídnout, setkáte se zde jak s kvalitními písečnými plážemi, tak i s divokým skalnatým pobřežím. Jaké je Černé moře Černé moře ocení zejména rodiny s malými dětmi. Vstup do moře je většinou pozvolný a voda má jen …

Číst dále  

Pláže v Bulharsku

Bulharské pláže jsou oblíbené pro svůj jemný písek a pro svou značnou šířku a délku. Podívejte se, jaké jsou pláže v Bulharsku a jaké jsou ty nejoblíbenější.

Číst dále  

Bulharské zvyky a společenská etiketa

Jak se chovat na návštěvě V Bulharsku je důležitou součástí života rodina a rodinné hodnoty. Bulhaři jsou energičtí a pohostinní, při nejrůznějších příležitostech je veřejně sledován zvyk v podobě obdarovávání květin. Pokud se chystáte na návštěvu, měli byste hostileli přinést menší pozornost, například v podobě květin nebo láhve dobrého alkoholu. Pokud přijmete pozvání na večeři, pamatujte, že první začíná jíst nejstarší osoba. Při společném jídlu se …

Číst dále  

Letovisko Primorsko

Primorsko se nachází asi 50 km od Burgasu a pro Čechy se stalo snad nejoblíbenějším letoviskem v Bulharsku. Letovisko bylo původně pouze rybářským městečkem, postupem času se ale rozrostlo a stalo se poměrně atraktivním a moderním místem, které působí příjemným malebným dojmem. Zalesněné svahy hor Strandzha dodávají Primorsku celkově svěží dojem. Letovisko bylo vystavěno na malém polooostrově a je rozděleno na novou a starou část města. …

Číst dále  

Jak se vám líbí v této destinaci?