Černá Hora v sobě ukrývá mnohá překvapení. Její břehy omývá Jadranské moře. Díky poloze v subtropickém podnebném pásu středomořského typu se tato země může řadit k nejslunnějším a nejteplejším destinacím v Evropě.

Černa hora je velmi hornatým státem, který se rozprostírá na jihozápadě Balkánského poloostrova. Černá hora vznikla 3. června 2006, stala se tak jedním z nejmladších evropských států.

Přestože území Černé hory není nikterak velké, je tato země velmi rozmanitá a plná přírodních krás.
V současnosti patří k nejatraktivnějším turistickým destinacím v Evropě. Nabízí nejen prosluněné pláže na jadranském pobřeží, ale i téměř nedotčenou přírodu s rozlehlými lesy i zasněženými vrcholky hor. Právě díky těmto přírodním krásám byla Černá hora prohlášena za “ekologický stát”.

Díky pestré historii a rozmanitosti kultur je Černá hora také bohatá na kulturní a historické památky.

Pokud chcete poznat přátelské a pohostinné lidi spolu s nádhernou krajinu ve které se ještě naplno nerozvinul cestovní ruch, neváhejte a vydejte se do Černé hory. Jistě si odsud odvezete jen ty nejlepší vzpomínky.

Informace o destinaci

Najít více  

Články o destinaci

Najít více  

Počasí v Černé hoře

Podívejte se, jaké je v Černé hoře počasí a zjistěte, jaká doba je ideální pro dovolenou v Černé hoře. Předpověď počasí Jaké je počasí v Černí hoře? V Černé hoře vládne středomořské klima s mnoha slunečnými dny. Léta jsou horká a suchá, zimy jsou krátké, mírné a deštivé. Pro trávení dovolené u moře je nejideálnějším obdobím samozřejmě léto. Kdy jet do Černé hory? Počasí na pobřeží V přímořských oblastech se …

Číst dále  

Jak se vám líbí v této destinaci?