Dovolená v Egyptě má své koulo. Turisty láký Rudé moře, korálové útesy, jistota krásného počasí i dávná egyptská civilizace. Pokud se i vy chystáte na dovolenou do Egypta, podívejte se na naše rady na cestu.

Egypt je zemí kontrastů, je plný saharských pouští i životodárného Nilu, ale některé věci se nemění. Egypt je nejliberálnější muslimský stát na Středním východě, jeho ústava a soudnictví jsou založeny na modelech převzatých ze západních demokracií, nikoliv na muslimském právu šarí´a.

Přes 90 % území Egypta je neobydleno, s čímž příkře kontrastují centra s velkou koncentrací obyvatel, například Káhira s více jak 15 miliony obyvatel. Zdrojem životní síly moderního Egypta je cestovní ruch a podle toho se i místní k turistům chovají.

Informace o destinaci

Najít více  

Články o destinaci

Najít více  

Počasí v Egyptě

Podívejte se, jaké je v Egyptě aktuální počasí a jaká doba je ideální pro dovolenou v Egyptě. Jaké je počasí v Egyptě? Kdy jet do Egypta? Počasí v zimním období V zimních měsících (prosinec až únor) je nejlépe plánovat poznávací zájezdy, kdy v přímořských letoviscích bývají denní teploty mezi 20 - 25°C, noční 15°C. Někdy fouká velmi studený vítr. Teplota vody není vyšší než 20°C. Některé hotely mají …

Číst dále  

Jak se vám líbí v této destinaci?