Na světě existuje jen málo zemí s kulturou tak fascinující a okouzlující jako je Itálie. Vždyť jen málokterá země se může pyšnit tím, že dala světu nejúchvatnější umělecká díla starověku a středověku. Ještě dnes můžete vnímat atmosféru bohaté historie na každém rohu.

Itálie patří mezi nejbohatší evropské země, je proslulá svými světoznámými módními návrháři, proslulou kuchyní, vínem a krásnou přírodou.

Způsob život v Itálii je od toho našeho poněkud odlišný, Italové jsou lidé velmi emotivní, energičtí, přátelští a důležitou roli zde pořád hraje rodina. Možná proto je Itálie pro nás tak výjimečná, tak zvláštní a pro mnoho z nás i kouzelná.

Itálie je ale i zemí velmi rozmanitou, je místem doslova mnoha protikladů. Výborným příkladem je civilizovaný a bohatý sever a nespoutaný, chudší a divoký jih. Čím více na jih se vydáte, tím osobitější, a dobrodružnější bude vaše cesta, cesta za kterou se vám jih bohatě odmění, zvláště pokud milujete vše jiné.

Itálie je ideálním místem jak pro odpočinkovou tak i aktivní dovolenou, ale především je místem, kde se nudit rozhodně nebudete.

Informace o destinaci

Najít více  

Články o destinaci

Najít více  

Italia RoadTrip od CestujSnadno.cz

Po náročnějším červnovém roadtripu západem USA jsme v červenci lehce naťukli o něco menší roadtrip po Evropě. Naťuknutí a realizace byly od sebe přibližně pět dnů a shodli jsme se na Itálii. A teda ještě přesněji, ten roadtrip nebyl úplně o něco menší :-)). Plány? Jen lehké, Jack Russel k babičce na prázdniny, dokonale(!) umýt měsíc staré auto, sbalit kufr, Macbook, telefony, batoh, řízky :-)), kreditky, eura, pojištění od …

Číst dále  

Jak na mýtné brány v Itálii?

Jak na mýtné brány v Itálii? O obsluhu mýtných bran se už nějakou chvíli nestarají běžní smrtelníci, ale nahradily je poměrně funkční a rychlejší automaty. Automaty, u kterých zůstaly zachovány i trychtýře na drobné jak bývalo zvykem dříve. Jak na to? Příjezd na mýtné brány Při příjezdu se ve většině případů jízdní pruhy rozmnožují, hledejte symbol peněz a karty. Bude jich tam více než ostatních. Vyhněte …

Číst dále  

Ceny v Itálii

Plánujete cestu do Itálie? Zjistěte, jaké jsou ceny v Itáli za potraviny, ubytování a v restauraci. Také vám poradíme, jaké dávat spropitné.

Číst dále  

Jak se vám líbí v této destinaci?