Kuba je místem, které vás díky své rozmanitosti a atmosféře naprosto ohromí, tento malý karibský ostrov je přímo rájem pod sluncem.

Kuba leží v samotném srdci Karibského moře v Atlantském oceánu a je největším státem v Karibiku. Dnes patří k nejoblíbenějším zimním exotickým destinacím.

Tento ostrovní stát je proslavený svými výbornými kubánskými doutníky a skvělými míchanými nápoji z vyhlášeného rumu, především je ale také nechvalně známý svým komunistickým režimem v čele s Fidelem Castrem (dnes s jeho bratrem Raúlem).

Místní lidé jsou přátelští a ochotní. Kuba vás uchvátí svou nezasaženou přírodou s tropickou zelení, tyrskysově modrým mořem, tropickým sluncem, nekonečnými bílými plážemi a v neposlední řadě i pestrobarevným podvodním světem.

Kuba je velmi prostá a chudá, možná proto je ale pro mnohé tak zajímavá. Tato země je ale velmi krásná, podmanivě živá a barevná. Kuba je především zemí mnoha kontrastů. Je místem, které na mnohé může působit dojmem, jako by se zastavil čas. Jen na Kubě můžete běžně na silnicích spatřit americká auta z 50 – 60. let a ve velmi zachovalém stavu, mezi nimiž projíždějí poslední modely luxusních aut.

Můžete spatřit kontrast starého s moderního umění, honosnou architekturu, ale i strašné komunistické stavby, prosté dřevěné domky i moderní vilové čtvrtě.

Jaká Kuba doopravdy je, se ale nedá jedním slovem vystihnout, Kubu musíte zkrátka zažít.

Na Kubě naleznete zkrátka vše, na co si jen vzpomenete a mnohdy i mnohem víc. Díky příjemné teplotě vody si zde můžete po celý rok připadat jako v ráji.

Informace o destinaci

Najít více  

Musíte vidět

Najít více