Řecko vás okouzlí nejen pohostinností a upřímností místních obyvatel ale i svou divokou přírodou, třpytícím se azurovým mořem a nádhernými písečnými i oblázkovými plážemi, které jsou klidné a poloprázdné.

Řecko je zemí rozkládající se na jižním výběžku Balkánského poloostrova v jihovýchodní Evropě. Díky svému povrchu má Řecko velmi členité pobřeží a vedle pevninské části ho tvoří více než 3000 ostrovů a malých ostrůvků v Jónském, Středozemním a Egejském moři. Díky rozmanité krajině je každá oblast nebo ostrov výrazně individuální.

Tato nepříliš velká země sehrála v našich dějinách významnou roli, představuje kolébku západní civilizace a jsou s ním spojeny mnoha mytologických bájů a mýtů. Protože byla místní kouzelná krajina obdarována zářícími paprsky slunce, azurovým mořem, vůní zrajících oliv a výborným vínem, bylo Řecko útočištěm bájných řeckých bohů. Řekové bohy uctívali, a na důkaz své vděčnosti pro ně vytvořili jedinečné antické chrámy a další impozantní stavby, z nichž se některé dochovaly až do současnosti. Řecko je proto plné unikátních památek, které jsou umístněny v krásné přírodě.

Řekové jsou národem východního Středomoří a proto mají dnešní moderní Řekové zvláštní individuální povahu. Řekové jsou přátelští, laskaví, pohostinní a srdeční což přispívá k nádherné atmosféře, jenž vám pobyt v této zemi zpříjemní.

V této oblíbené destinaci na vás čeká široká nabídka turistických center a hotelů, sportovních aktivit a typických řeckých restaurací a barů a dalších nejrůznějších atrakcí.

Články o destinaci

Najít více  

Počasí v Řecku – kdy jet do Řecka?

Podívejte se, jaké je v Řecku počasí a zjistěte, jaká doba je ideální pro dovolenou v Řecku. Předpověď počasí Jaké je počasí v Řecku? Protože v Řecku panuje teplé středomořské podnebí, je pro nížiny typické horké a suché léto. V létě vane mírný vánek zvaný meltémi, který zmírňuje letní horka a pobyt na pláži je tak díky němu příjemnější. Zima je v Řecku mírná a deštivá. V sezóně je počasí většinou …

Číst dále  

Jak se vám líbí v této destinaci?