Srí Lanka láká své návštěvníky mimo jiné svou výjimečnou kulturou, přátelskou atmosférou, teplým mořem a nekonečnými tropickými písečnými plážemi lemovanými kokosovými palmami.

Exotická Srí Lanka je ostrovním státem ležícím 54 kilometrů jihovýchodně od jižního výběžku indického subkontinentu v Indickém oceánu. Název Srí Lanka znamená požehnaná zářící země, právě tak měl tuto skvostnou zemi s nesmírným přírodním bohatstvím nazvat Buddha, když poprvé vstoupil na ostrov. Zda je na této legendě něco pravdivého, musíte posoudit sami. Faktem je, že je díky své neskutečně krásné přírodě, zejména tropickým deštným lesům s bujnou stálezelenou vegetací tento ostrov považován za jeden z nejkrásnějších na světě. Není to ale jen téměř dokonalá příroda, kterou Srí Lanka nabízí.

Srí Lanka je vhodným místem jak pro ty, kteří chtějí strávit klidnou dovolenou na prosluněných plážích, tak i pro ty, kteří chtějí dovolenou strávit aktivněji. Srí Lanka nabízí spoustu zážitků, od nejrůznějších sportovních aktivit, přes návštěvy starobylých památek, chráněných rezervací a parků až po jízdu na slonovi nebo výletů na čajové či rýžové plantáže.

Informace o destinaci

Najít více  

Musíte vidět

Najít více  

Články o destinaci

Najít více  

Počasí na Srí Lance

Přemýšlíte o dovolené na exotické Srí Lance? Poradíme vám, kdy je počasí na Srí Lance nejlepší a kde najít nejlepší předpověď počasí pro Srí Lanku.

Číst dále  

Sri Lanka kamerou Alexandra Tikhomirova – VIDEO

Další velmi povedené video od ruského fotografa Alexandra Tikhomirova, tentokrát ze Sri Lanky. Užijte si povedené video v HD. Mrkněte na další VIDEO z Bali od Alexandra Tikhomirova Mrkněte na další VIDEO EuroTrip od Alexandra Tikhomirova Podobné články Jedinečný pohled na Bali v podání Alexandera Tikhomirova Inspirativní video – Jay Alvarrez / California Cesta kolem světa od Jakuba a Nely!

Číst dále  

Jak se vám líbí v této destinaci?