Turecko je exotickou zemí, která láká tisíce turistů ročně na prosluněné mnohakilometrové krásné pláže, průzračně teplé moře a antické památky. Je jedinou zemí na světe, ve které je možné spatřit dva z celkových sedmi divů světa.

Turisté si Turecko velmi oblíbili, a to nejen ti čeští. Turecko uspokojí i náročnější cestovatele.
Chcete-li zažít nádech orientu s příměsí silných znaků evropské kultury, vydejte se do Turecka, do země dvou kontinentů, do země rozdílů. Budete mít jedinečnou příležitost porozumět vzdálené kultuře a poznat místní zvyky a tradice, aniž byste museli cestovat přes půl světa.

Ačkoliv se to na první pohled nemusí vypadat, je Turecko zemí poměrně lacinou. Na své si příjdou i milovníci nákupů, spoustu věcí zde seženete velmi levně. Od ubytování přes různé suvenýry. Místní obyvatelé se k návštěvníkům chovají velmi srdečně a jsou nesmírně ohleduplní, ochotní a přátelští, vše ale bude záležet na tom, jak se k nim budete chovat vy.

Turecko je zemí s převážně hornatým povrchem a hojným počtem jezer. U pobřeží je klima teplé středomořské, vnitrozemí je kontinentální suché.

Turecké pobřeží omývají celekem tři moře a to Středozemní, Egejské a Černé moře. Pokud tedy nechcete trávit dovolenou tradičně u Středozemního moře, může vaše cesta směřovat třeba i k jinému pobřeží, která jsou stejně tak krásná. V Turecku můžete spatřit citrusové a olivové plantáže, horské masivy s pieniemi, vodopády v zalesněných horách nebo antické památky.

Při svých cestách však nesmíte zapomenout na to v které zemi se nacházíte. Turecko je muslimskou zemí, ve které je nutné respektovat určitá pravidla.

Informace o destinaci

Najít více  

Články o destinaci

Najít více  

Počasí v Turecku

Klimatické podmínky jsou díky členitosti tureckého území v každé části země rozdílné. Takové teplotním výkyvy mohou být ideální pro různé turistické aktivity. Jaké je počasí v Turecku? Kdy jet do Turecka? V průběhu května začíná oficiálně turistická sezona, počasí je stálé, zejména na jihovýchodě Turecka, kde k trvalým dešťům nedochází. Červen může být ideálním měsícem pro návštěvu Turecka, protože se déšť vyskytuje jen zřídka. …

Číst dále  

Jak se vám líbí v této destinaci?