Dětská strava do letadla

Jakou dětskou výživu mohu do letadla vzít?

Dostatek jídla (pokud nekojíte) je základ. Nemusíte si dělat starosti s limitem pro tekutiny, pro kojence žádné neplatí.
Do příručního zavazadla si můžete vzít výživu pro kojence jako je mléko, džusy, čaj, přesnídávky a další tekutiny (jako dětské nápoje nelze přepravit např. sladké nápoje typu Coca-cola). Výjimka se vztahuje i na léky, které dítě potřebuje. Na tekuté léky (sirup proti kašli, kapky do nosu nebo očí adpo.) se nevztahuje limit 100 ml. Nezapomeňte si všechny léky pro miminko vzít do příručního zavazadla.

Tekutiny by měly být v lahvičce do 200 ml, ale můžete si vzít takové množství, které dítě potřebujete během letu.

Do příručního zavazadla si můžete vzít prázdnou termo nádobu i mateřské mléko v plastové nádobce. Jen musí být zajištěny v plastových průhledných sáčcích.

Pokud se bezpečnostímu pracovníku nebude na dětské stravě něco zdát, můžete být požádáni, abyste před ním výživu ochutnali buď Vy nebo Vaše dítě. Ale dnes už je možné všechny tekutiny důkladně zkontrolovat detekčními technologiemi, abyste je ochutnávat nemuseli.

Pokud budete v letadle potřebovat ohřát stravu nebo mléko pro své miminko, tak klidně požádejte letušku.

Náš tip: Kojenecké mléko stačí odsypat do sáčku nebo přímo do lahvičky a o ohřátí vody požádat v letadle letušku.
Nezapomeňte na plastovou lžičku. Nám se osvědčily tyto ovocné kapsičky a kaše přímo do ručičky a různé “dobroty” jako dětské sušenky, kukuřičné křupky, piškoty a klasický rohlík. Kromě ovocných koupíte i zeleninové kapsičky, které dobře chutnají i za studena, pokud jídlo nechcete v letadle ohřívat. Jídlo můžete zavřít do praktického svačinového boxu.
Vezměte i něco k pití, čaj si můžete připravit předem nebo za bezpečnostní kontrolou kupte lahev kojenecké vody.

Jak probíhá bezpečností prohlídka s miminkem?

Pokud máte dítě v nosítku, tak ho musíte vyndat a nosítko musí být zkontrolované rentgenem, stejně jako ostatní osobní věci. S miminkem pak můžete projít přes rentgenový rám. Rentgenem musí být zkontrolovaný i kočárek, tak ho složte nebo rozložte na 2 části a umístěte na pojízdný pás. Dětskou výživu dejte do průhledných uzavíratelných sáčků (nám se osvědčily průhledné sáčky z IKEI) a vložte na pás. Na internetu se často dočtete, že musíte říct bezpečnostním pracovníkům, že se jedná o kojeneckou výživu a budete požádáni abyste ji ochutnali buď Vy nebo Vaše dítě. Při našich cestách ale nikdo nic neřešil, nebylo potřeba nic oznamovat a ochutnávat. Výživa byla jen zkontrolována pod rentgenem.

Mrkněte na naše další články o cestování letadlem s miminkem:

3.7/5 - (6 hlasů)

Jaký je váš názor?