Počasí v Dominikánské republice

Chystáte se do Dominikánské republiky, ale nejste si jisti, jaké období je pro návštěvu nejlepší? V tomto článku se dozvíte, jaké počasí můžete čekat v jednotlivých měsících a jaké jsou teploty. Také vám poradíme, kdy jet a kdy raději nejezdit.

Jaká je předpověď počasí?

Mrknout na aktuální předpověď

Teplota

Průměrná denní teplota se v dominikánské republice pohybuje mezi 29 °C a v noci pak kolem 20°C. Teplota vody je v průměru 26°C. Teplota je v průbehu celého roku stálá, většinou nedochází k velkým výkyvům teplot mezi jednotlivými měsíci.

Protože Dominikánská republika leží v subtropickém pásu, vlhkost vzduchu se běžně pohybuje kolem 85 %.

Díky vyšší teplotě vzduchu můžete mít pocit, že je teplota vyšší, než ve skutečnosti je. 

Období dešťů

Začátkem května začíná období dešťů a končí koncem října.

Pokud se rozhodnete v tomto období strávit dovolenou berte v potaz, že bude intenzivně pršet. Obloha se z ničeho nic zatáhne a zčerná, ale déšť ustane během pár minut, takže se opravdu není čeho bát, dovolenou by vám to zkazit nemělo. Výjimečně se může stát, že bude pršet celý den.

Jen tak mimochodem, místní domorodci přesně vědí jaké bude počasí a na déšť jsou dokonale připraveni a vybaveni deštníky. Ve chvíli kdy začne pršet a vy stojíte na ulici, máte pocit, že se život kolem jakoby zastavil. Ulice jsou během pár sekund prázdné. Domorodci se běží schovat a ukončí veškerou svou činnost a to až do doby, než opět vysvitne slunce.

Období dešťů v Dominikánské republice

Období dešťů v Dominikánské republice

Období hurikánů

Od června do listopadu je nutné počítat s občasným výskytem hurikánů.

Nejvíce se projevují v srpnu a září. Většinou však přes Dominikánskou republikou přejdou na sousední Haity. Pokud ale Dominikánskou republiku zasáhnou, způsobí značné škody.

Hlavní sezóna

V Dominikánské republice začíná hlavní sezona v prosinci a končí v dubnu.

V tomto zimním období budete mít jistotu, že vám dovolenou nebude kazit nepříjemný tropický déšť, ale počítejte s větším množstvím turistů, kteří sem jezdí na zimní dovolenou.

Mimo sezóna

Mimo sezóna je v Dominikánské republice v letním období, tedy od května do října.

Teploty se běžně pohybují kolem 28 ° – 31 °C. Ale od května nastává období dešťů. Květen je také nejdeštivějším měsícem v roce.

Mezi zimním a letním obdobím není prakticky téměř žádný stupňový rozdíl. Rozdíly se projevují spíše v množství srážek, než teplotními rozdíly.

Kdy jet do Dominikánské republiky?

Ideálním obdobím pro návštěvu Dominikánské republiky je od listopadu do konce dubna.


Dominikánská republika počasí

Z naší zkušenosti

My jsme do Dominikánské republiky jeli v druhé polovině října a na počasí jsme si nemohli stěžovat. I když je říjen ještě obdobím deštů, bylo počasí super. Je pravda, že občas sprchlo, ale protože déšť trval max. pár minut a pak znovu vysvitlo sluníčko, vůbec nám to nevadilo. 
4.3/5 - (11 hlasů)