Glamping v Česku – 10 tipů na netradiční ubytování

Chcete být v bezprostřední blízkosti přírody, ale přesto si užívat luxusu? Pak vás možná nadchne Glamping. I přes vyšší cenu je o toto netradiční ubytování v přírodě velký zájem. Proto jsme pro vás vybrali TOP 10 netradičních míst, kde můžete Glamping v Česku vyzkoušet.

Ale nejprve..co je Glamping?

Glamping vznikl z anglických slov "glamorous" a "camping" - jedná se tedy o spojení krásy, luxusu a kempování. V podstatě se jedná o perfektně vybavené ubytování (stany, chatky apod.) ve výjimečné přírodní lokalitě.

Wi-fi nebo elektřina může chybět. Za to se se ale můžete těšit na maximální propojení s přírodou a komfortní ubytování.

V posledních 10 letech zažívá Glamping velký boom. První glampingové stany vznikly v exotických destinacích od Thajska, přes Bali až po Namibii nebo Tanzánii a dnes už Glamping najdete i v Česku nebo v oblíbeném Chorvatsku.

Jak vypadají glamping stany?

Glamping stany jsou moderní a luxusní. Mají samostatnou kuchyň, luxusní ložnici a vlastní sociální zařízení a terasu. Některé mají jídelnu a obývací pokoj. Glamping stany se nacházejí v atraktivní přírodní lokalitě a jsou postaveny z přírodních a moderních materiálů.

Pokud vás Glamping zaujal, zkuste ho vyzkoušet v Česku. Vybrali jsme nejlepší místa pro Glamping v Česku.

Sleva na AirBnB získejte slevu 647 Kč na glamping

Výhody AirBnB

ověřená hodnocení

přímá komunikace s hostitelem

autentické prostředí

Kliknout pro slevu

TOP 10 Glamping míst v Česku

1

Glamping Brdy

Vraťte se do dětských let a užijte si kempování v luxusním stanu Glamping Brdy. Najdete ho ve Středočeském kraji u obce Rožmitál pod Třemšínem. Stan je vytápěný kamny na dřevo, takže je ideální pro zimní relax a je luxusně vybavený kuchyní, koupelnu a manželskou postelí. Jedná se o velmi atraktivní lokalitu. Navštívit můžete Zámek v nedaleké Březnici, vyrazit do hornického muzea v Příbrami nebo na Zámek Orlík a Orlickou přehradu.

2

Glamping Malešov

Pokud máte rádi romantiku u břehu rybníka a zážitkové ubytování, bude Malešov Camp správnou volbou. Malešov kemp se nachází v zahradě pod středověkou tvrzí cca 7 km od Kutné hory. Vyzkoušet můžete i kulinářskou restauraci a romantickou lázeň. Každý stan má vlastní koupelnu, WC a sprchu, manželskou postel a 2 oddělené lůžka.

3

Treehouse Na třech dubech

Vyzkoušejte opravdový návrat k přírodě bez elektřiny, televize a počítače v  Treehouse Resort Ralsko. Jedná se o ubytování na stromě v malebné přírodě v Chotýšanech u Benešova.

4

Vodní domky Čejkovice

Vodní domky Čejkovice najdete nedaleko Českých Budějovic a jsou ideálním místem pro relax, kde můžete hodit všechny starosti za hlavu a digitální detox. Všechny domky jsou postavené na hladině a jsou luxusně zařízené. Můžete vyzkoušet rybolov, pozorovat ptáky nebo jen relaxovat v houpací síti.

5

Teepee & Spa

Vyzkoušejte indiánské TeePee uprostřed sázavského lesa. Má pouze jednu místnost, ale vejde se do ní vše potřebné až pro 5 lidí včetně koupelny. K dispozci je vířivka a sauna. Pronajmout si můžete také tenisový kurt nebo si půjčit kolo. Využít můžete i služby grill Mastera, který za vámi přijede a připraví třeba večeři na grilu. Jen pozor, toto ubytování je velmi populární a často bývá dlouho dopředu rezervované.

6

Hausbot Port X

Hausbot Port X je momentálně zakotvený v pražských Holešovicích a je tak populární, že je beznadějně rezervovaný dlouho dopředu. Apartmán má 150 metrů čtverečních a je luxusně vybaven. Interiér je v příjemných přírodních barvách.

7

Glambing Šumava - Šumavská maringotka

Bydlet budete ve dřevěné Šumavské maringotce umístěné v jedinečné lokalitě obklopené loukami a lesy. Objednat si můžete snídani. Na pozemku je koupací jezírko s přírodní vodou. Za poplatek můžete využít saunu a vířivku.

8

Wellnessvagon

Ubytujte se v netradičním ubytování v přestavěném Wellness vagonu na Třeboňsku. K dispozici je i vířivka a finská sauna. Přímo u vagonu můžete rybařit nebo si zahrát voleybal. Wellnessvagon si můžete pronajmout jak v létě, tak i v zimě. Nechybí ani wi-fi.

9

Chata v lese v Jižních Čechách

Chata v lese se nachází na břehu rybníka a je obklopená pouze lesem. Wi-Fi tu nenajdete, za to je ale vybavená vším, co potřebujete, včetně kuchyně a koupelny. Zatopit si můžete v malých kamnech. Na výlet se můžete vydat do Jindřichova Hradce.

10

Včelíny Želiv

Včelíny Želiv jsou velmi populárním ubytováním u vesničky Želiv, které bývá často zamluvené. Ubytujte se v maringotkách přímo na kraji louky u lesa, které vám poskytnou veškerý komfort jako v hotelu. Maringotky jsou pro 2 nebo 4 osoby.

4.9/5 - (7 hlasů)

Jaký je váš názor?