Italia RoadTrip od CestujSnadno.cz

Po náročnějším červnovém roadtripu západem USA jsme v červenci lehce naťukli o něco menší roadtrip po Evropě. Naťuknutí a realizace byly od sebe přibližně pět dnů a shodli jsme se na Itálii. A teda ještě přesněji, ten roadtrip nebyl úplně o něco menší :-)).

Plány?

Jen lehké, Jack Russel k babičce na prázdniny, dokonale(!) umýt měsíc staré auto, sbalit kufr, Macbook, telefony, batoh, řízky :-)), kreditky, eura, pojištění od AXA (mají 50% slevu ZDE) nastřelit průjezdní body a jedem.

Nevěřili byste, jak je to dobrý!

Na hranicích jsem na české benzínce koupil za 289 Kč rakouskou dálniční známku.

A protože jsem si chtěl užít neomezenou rychlost na německých dálnicích, po 10 km nám začalo trochu pršet, trochu víc pršet a pak hrozně moc pršet. Pršet vlastně přestalo až v Itálii. Nebudu vám lhát, dost jsem ocenil mé dokonalé vyleštění auta před cestou...

Taky jsem se naučil nenávidět proměnlivé dopravní značení, rychlost byla díky dešti omezená ze 130 km/h na 90 km/h.

Brenennerský průsmyk je před hranicemi s Itálií zpoplatněn 9 EURy. Koukajíc na dálniční známku pod středovým zrcátkem jsem trochu nechápal význam poplatku a dálniční známky, ale projet se to jinak nedalo, fakt!

První benzín jsem tankoval na Agipu v dolomitech u normální benzínky s normální obsluhou, kde normálně nikdo nemluví jinak než italsky :-). Je čas vyměnit number four za numero quattro a thank you za grazie :-). Ověřil jsem funkčnost platební karty a vyrazili jsme směr Verona. Jo a benzín vycházel asi 40 Kč za litr - to nebřečím, jen pro vaše info :-).

Navigovala nás aplikace Google Maps v iPhonu, při delším přejezdu to kontrolovala i navigace v Toyotě připojená na internet. Mluví ji Phoebe ze seriálu Přátelé a ta nikdy nezklame! Díky internetu jsme přes obě navigace byli schopni včas odhalit dopravní zácpu na cestě. Doporučuju všem!

Před Veronou po nás při sjezdu chtěli 10,7 euro poplatek za dálnici.

A řeknu vám, čekal jsem to ve Veroně o dost divočejší. Sice jsem na první dobrou netrefil odbočku do ohromného podzemního parkoviště, ale po pár odbočkách jsme našli další vjezd už bez navigace. A je to!

JAK VYPADÁ A FUNGUJE AUTOMAT NA MÝTA V ITÁLII? Článek zde!

Po cestě jsme zabookovali hotel v centru Verony přes Booking.com.

Ten hotel neměl recepci, byl to spíš barák s hodně byty, kde byl i náš velký byt. Byt který jsme ale nemohli najít. Nakonec ten byt byl byt, který se dělil na chodbu a 3 další byty. Něco jako italské vydání bytové matrjošky. Navíc tam nikdo nebyl, nebylo to označené a vlastně to bylo celý úplně strašný :-))).

Zavolal jsem teda na italské číslo, které zvedl Ital, který alespoň trochu uměl anglicky. Prý už jede. Na kole. Prý za 10 minut. No a po 25 minutách je tady! Chápejte, tohle je vlastně dochvilný Ital! S přilbou.

Ital byl dost moderní a protože tam neměl pero, kopírku a ani kancelář, naše občanky si vycvaknul do mobilu. Nevím jestli je to normální, ale nešlo nic dělat. Pevně doufám, že to rovnou nesdílí na Facebook. Ubytování si dokázal strhnout z karty, kterou jsme zadali na Booking.com, městskou daň chtěl hotově v Eurech. Pokoj nový, uklizený, má okno z koupelny do pokoje, z pokoje na ulici a je v centru! Když tedy necháte venkovní okno otevřené, vidíte ven i ze sprchy a to se cení! Dali jsme sprchu a v pět odpoledne vyrážíme za Julčou do Verony!

Na první dobrou jsme místo Julči trefili nejlepší italské gelato! Ježiš tam jděte! Na náměstí, jak je socha s logem Generalli (rozumějte: sloup Leone Marciano), tam u něj to je. Vemte rovnou velkou porci, protože jinak se budete vracet!!

Verona je fakt hezký město, uličky mají neuvěřitelnou atmosféru a zamilujete si je během pár minut. Hlavně pokud jdete v podvečer jako my. Je to ten typ města, ve kterém se chcete jen tak ztratit nebo někam sednout a nechat kolem sebe projít celé město, dvakrát.

Co je dobré stihnout, než pojedeme dál?

  • Jůliin fake balkón (pravděpodobně najdete podle lidí)
  • Piazza Delle Erbe
  • trhy
  • Arena di Verona
  • Torre dei Lamberti (věž na Piazza Delle Erbe)
  • Piazza dei Signori u restaurace byl operní pěvec a zpěvačka, na náměstí se to navíc úžasně rozléhalo, hezký zážitek i když normálně posloucháte hip hop..

Líbila se vám první část? Prosíme o sdílení :-)

První část cesty máme za sebou:

5/5 - (7 hlasů)

Jaký je váš názor?