Jak funguje Instagram na cestách

Instagram je velmi populární sociální síť hlavně u mladší věkové skupiny. Proto vám ukážeme, jak efektivně využít mladší generaci na Instagramu pro svůj prospěch přímo na cestách.

Co je Instagram jsme si představili v minulém článku zde, teď vám ukážeme jak funguje instagram na cestách a jak ho chytře využít ve svůj prospěch.

Instagram jako užitečná aplikace

I když Instagram nevyužíváte a neplníte si obsah nejhezčímim fotkami z různých koutů světa, může se vám dost hodit. Říkáte si jak? Instagram disponuje poměrně přesným vyhledáváním, a to zejména:

  • Vyhledávání nejlepších příspěvků podle názvu
  • Vyhledáváním lidí
  • Vyhledáváním hashtagů
  • Vyhledáváním míst

Nejčastěji na Instagramu využijete vyhledávání míst

Vyhledávání míst na Instagramu vám pomůže prozkoumat místo, kam se chystáte. Je to výborné v tom, že víte, do čeho jdete. Modelová situace může vypadat i tak, že jste se rozhodli v Thajsku na Phuketu prozkoumat Freedom Beach, která je soukromá a její vstup se platí. Už přímo v hotelu si na Instagramu najdete místo Freedom Beach a zobrazíte poslední fotografie z tohoto místa. Vyplatí se tam jet?

Stejně tak můžete zkusit prozkoumat hashtagy.

Co je hashtag?

Jedná se v podstatě o nějaké téma, na které lidé diskutují (vydávají fotografie). Když tedy hashtag (slova s křízkem před) rozkliknete, zobrazí se všechny fotky s tímto heslem.

Mrkněte například na velmi populární hashtag #followme.

Jak vypadá restaurace kam chci vyrazit?

To je asi další nejčastější otázka. Zkuste najít restauraci, kterou chcete večer vyzkoušet. Na Instagramu jí najdete velmi snadno a úroveň jídla vás může mile nebo nemile překvapit. Nemilá překvapení nechcete, takže podle výsledku víte, jestli jít jinam nebo ne :-).

Z vlastní zkušenosti jsme v Homesteadu pod floridským Miami hledali, kde se dobře najíst. Vybrali jsme si typ restaurace All You Can Eat. Dům jsme objeli 3x, než jsme se odhodlali vstoupit dovnitř. Kdybysme neviděli fotky uvnitř, nešli bychom tam... Díky Instagramu jsme se nakonec odhodlali a bylo to naprosto super!

S Instagram Stories více legrace

Instagram Stories je poměrně nová funkce Instagramu a slouží zejména pro publikování videí a fotek, které za 24 hodin zmizí. Můžete jich dělat libovolné množštví a mají sloužit hlavně pro natáčeních běžnějších okamžiků ve vašem životě. Tedy ideální stav pro zážitky z cest, které nezůstanou na instagramové zdi.

Můžete vtipně bavit své okolí krátkými i delšími okamžiky z cest. Instagram Stories najdete v horní části aplikace, příběhy od lidí, které sledujete jsou v kolečku.

5/5 - (2 hlasů)

Jaký je váš názor?