Jak na levné letenky do USA?

Sehnat levné letenky do USA už dnes není takový problém jako tomu bylo dřív. Pokud však chcete zvýšit své šance na sehnání co nejlevnější letenky do USA, doporučujeme držet se pár základních pravidel. Pojďte se na ně podívat!

Kdy rezervovat levné letenky do USA?

Nejlevnější letenky seženete, pokud nebudete limitování přesným termínem odjezdu a příjezdu. Pokud budete flexibilní, máte z půlky vyhráno.

Obecně nelze říci, jaká doba je ideální k nákupu levných letenek do USA.

Většina aerolinek pravidelně v průběhu roku pořádá akce, díky kterým můžete letenky koupit za super cenu.

Nám osobně se několikrát vyplatilo kupovat levné letenky do USA cca s 3 měsíčním předstihem. Tyto letenky nám v tomto období vyšly vždy cenově nejlépe.

Pokud chcete sehnat levné letenky do USA, doporučujeme vyhnout se svátkům a dalším oblíbeným termínům v destinaci.

Termín odletu se snažte zvolit spíše na některý den v týdnu, ideálně na středu nebo úterý, kdy jsou ceny letenek nižší, než v jiné dny (jako třeba v neděli, v pondělí nebo v pátek).

Na přestup si vyhraďte dostatek času

Z vlastních zkušeností doporučujeme nechat si dobu na přestup minimálně 2 hodiny.

Ne jednou se nám při cestě do Ameriky stalo, že letadlo z Prahy odlétalo s více než hodinovým zpožděním.

Při naší první cestě do Ameriky jsme měli na přestup v Londýně 1:40. Let z Prahy měl zpoždění a let do USA jsme stihli jen díky tomu, že oba lety byly od stejné letecké společnosti, která počkala. Let jsme sice stihli, ale zavazadla nám kvůli zpoždění nedorazila.

Ještě více opatrnosti doporučujeme v případě, že vás přestup čeká v některém americkém letišti.

V tomto případě počítejte s tím, že si budete muset vyzvednout zavazadla na prvním americkém letišti a tam absolvovat imigrační pohovor. Poté je nutné se znovu odbavit na další let.

Někdy vám 2 hodiny na přestup stačit můžou, v případě komplikací ale stačit nemusí.

Snažte se snížit počet přestupů na minimum

Při cestě do USA doporučujeme 1 maximálně 2 přestupy, 3 přestupy už jsou vážně moc.

Nejen, že budete více unavení a zbytečně ztratíte spoustu času, s kterým byste mohli v USA naložit jinak, ale navíc riskujete, že nestihnete jeden z navazujících letů nebo budete muset řešit ztrátu zavazadel.

Dejte si pozor na odletové letiště

Spoustu levných letenek bývá z jiného letiště než z ČR.

Pokud je odlet od našich sousedů (např. Mnichov, Frankfurt, Vídeň) a vy bydlíte poblíž hranic, nemusí to být pro vás problém. Pokud to ale na odletové letiště máte daleko, zjistěte si, jaké náklady a čas vás bude přeprava stát.
Pokud je odlet např. z Londýna, Milána nebo Paříže, kam se po silnici zas tak snadno nedostanete, počítejte s tím, že si budete muset zakoupit další letenku z ČR v konkrétním termínu.

Zádrhel může nastat v případě, že si vyberete nízkonákladovou společnost, která létá na jiné letiště, než z kterého do USA poletíte, většinou je to případ Londýna.

Pokud se vám i přesto podaří sehnat lety, které na sebe dobře navazují a letenka bude navíc za přijatelnou cenu, není co řešit. Pokud ale ne, zvažte, zda vám taková letenka za to stojí.

Kde koupit levné letenky do USA?

Levné letenky do USA můžete koupit přes známé prodejce letenek jako je na Pelikan, Kralovna nebo Letuska.

Ze zahraničních portálů se nám osvědčila Expedia

Před zakoupení letenky, doporučujeme porovnat ceny letenek hned v několika vyhledávačích letech a vyhledávat je v anonymním okně (kvůli umělému navyšování cen). Dobrý je například vyhledávač letenek Skyscanner

Letenky můžete zakoupit také na stránkách dané aerolinky, například British Airways apod.

Naplánujte si přílet

Přílet si naplánujte tak, aby jste měli po příletu domů ještě nějaký den volna.

Je velká pravděpodobnost, že vás dostihne jet lag z dlouhé cesty přes více časových pásem a nějaký ten den navíc na zotavenou se vždy hodí.

🙂
5/5 - (4 hlasů)