Jak na mýtné brány v Itálii?

Jak na mýtné brány v Itálii? O obsluhu mýtných bran se už nějakou chvíli nestarají běžní smrtelníci, ale nahradily je poměrně funkční a rychlejší automaty. Automaty, u kterých zůstaly zachovány i trychtýře na drobné jak bývalo zvykem dříve.

Jak na to?

Příjezd na mýtné brány

Při příjezdu se ve většině případů jízdní pruhy rozmnožují, hledejte symbol peněz a karty. Bude jich tam více než ostatních. Vyhněte se pruhu, který je označený jako Telepass.

Trefte se na pruh, kde je symbol osobního auta a motorky. Závora je zde sklopena dole. To je správně.

Po příjezdu k automatu už na vás bude koukat vytisknutý lístek. Nebojte se, neřeší se zde čas, ale ujeté kilometry. Lístek zde tedy není po někom, kdo si ho nevzal! :-) Pokud není lístek vytisknutý, stiskněte na jediné tlačítko na automatu. Po vytažení lístku se s vámi automat rozloučí a otevře se závora.

LÍSTEK SI PEČLIVĚ USCHOVEJTE!

V případě ztráty budete platit tolik, jako byste jeli plný úsek dálnice.

Sjíždění z dálnice

Po příjezdu k mýtu stačí najít opět vhodný pruh pro osobní automobily. Zase zde bude závora. Po příjezdu stačí vložit lístek, který jste převzali při vjezdu na dálnici.

V tu chvíli se objeví cena na displayi a vysune se trychtýř na drobné a aktivuje se možnost vložit kartu (vlevo). Budete li platit kartou, stačí platební kartu zasunou chipem nahoru a dovnitř, kartu automat jen rychle zasune a vysune. Poté si platební kartu můžete vzít, po chvíli se otevře závora. Pokud chcete účet, je to hned první tlačítko vpravo nahoře. Automat se rozloučí a je hotovo :-).

Pokud by bylo něco s kartou špatně (nestalo se nám ani jednou), stačí zmáčknout vlevo nahoře na tlačítko. Na této lince se po chvíli ozve podpora, která by měla umět anglicky. Zde už zbytek dořešíte i lámanou angličtinou.

Rozhodnete-li se ušetřit za dálnice a jezdit mimo ně, raději to předem zvažte, vedlejší silnice v Itálii jsou hodně rozbité a časově se to vůbec nevyplatí.

4.7/5 - (17 hlasů)

Jaký je váš názor?