Jak vybrat chladící box do auta?

Vyrážíte na výlet, dovolenou autem nebo jen potřebujete bezpečně převést chlazené jídlo, ale tápete v tom, jak vybrat chladící box do auta a jak funguje? Poradíme vám, jaké chladící boxy do auta se vyplatí si pořídit.

1

Chladící taška na výlet nebo piknik

Začneme tím nejlevnějším řešením a tím je chladící taška. Klasická chladící taška je skladná a hodí na kratší výlety, na pláž nebo na piknik. Sice do ní nedáte tolik potravin jako do chladícího boxu, ale na krátké cesty, kde nepotřebujete velkou zásobu potravin bohatě stačí.

Pokud ale plánujete delší cestu autem, doporučujeme pasivní nebo aktivní chladící box do auta.

2

Pasivní chladící box do auta

Do pasivního chladícího boxu dáte větší zásobu jídla a pití. Funguje na principu chladících vložek nebo kostek, které vložíte mezi jídlo a pití. Oproti chladící tašce je pasivní chladící box odolnější, obsah je v něm lépe chráněný a pokud koupíte kvalitní chladící box, který velmi dobře těsní, udrží obsah v chladu i několik dní.

3

Termoelektrický chladící box

Termoelektrický chladící box již vyžaduje připojení do elektrické sítě. Využít je můžete v autě, na chalupě ale i v kempu. Box je ideální pro všechny, kterým pasivní box nestačí a mají možnost ho do elektrické sítě připojit. Box je tichý, takže vás nebude rušit a potraviny oproti svému okolí ochladí až o 30°C. Některé termoelektrické boxy mají i funkci ohřevu až na 65°C. Nevýhodou jsou menší velikosti a pokud chcete opravdu obsah boxu ochladit, doporučujeme kompresorový box.

Termoelektrické boxy nejčastěji pořídíte s objemem od 6 do 60 litrů. Na týdenní dovolenou doporučujeme chladicí boxy od 40 – 60 litrů. Na dvoudenní výlety si vystačíte s boxem do 20 litrů.

Boxy mají ABS ochranu proti vybití autobaterie. V případě nebezpečí se chladicí box odpojí.

Jaké je napájení autochladničky?

  • 12 V – standardní zásuvka automobilového zapalovače
  • 24 V – zásuvka automobilového zapalovače v některých dodávkách a nákladních vozech
  • 220 V – chladničky s podporou běžného napětí z klasické zásuvky můžete používat například i na chatě
4

Kompresorový chladící box

Kompresorový chladící box můžete vzít kamkoliv, kde ho můžete připojit do elektrické sítě. Chladicí box může být napájen z 12 V nebo 24 V zástrčky automobilů a z běžné zásuvky 230 V. Jsou vybaveny výkonným kompresorem s chladicím médiem a lze jej použít jako chladničku s teplotou 0 – 10°C a jako mrazicí box s teplotou až -20°C.

U tohoto typu boxu nezáleží na tom, jestli je to venku nebo uvnitř, nemusíte se obávat plynu a je zcela tichý, takže vás nebude tušit ani v noci při spaní. U tohoto typu boxu oceníte, že udržení potraviny v chladu na cestách, během kempování nebo při plavbě lodí.

5

Chladící boxy na plyn

Absorční chladící boxy nemusíte zapojovat do elektřiny a ani nepotřebujete chladící náplně. Tyto boxy totiž fungují na plyn. Chladící boxy na plyn jsou ideální na zahradní párty nebo tam, kde nefunguje elektřina.

Srovnání povinného ručení do 2 minut.

AŽ 50% SLEVA!

Spočítat cenu

Jak vybrat chladící box do auta?

Jaké si u nás můžete pořídit typy chladících boxů již víte, teď už vám zbývá jen rozmyslet si, k jakému účelu budete box nejčastěji vybírat, jak velký obsah boxu budete potřebovat a jak moc vám záleží na designu. Mrkněte na nabídku chladících boxů do auta třeba na e-shopu Alza.cz nebo Mall.cz.

Nezapomeňte na cestovní pojištění

A pokud vyrážíte do zahraničí, nezapomeňte na kvalitní cestovní pojištění. Máme pro vás exkluzivní 55% slevu na cestovní pojištění AXA.

55% sleva

Na cestovní pojištění od AXA

Kliknout pro slevu
4.7/5 - (37 hlasů)

Jaký je váš názor?