Jaký koupit Instax?

Instantní fotoaparáty jsou opět v "kurzu". Pokud i vy uvažujete nad tím, že si svůj první Instax koupíte, poradíme vám, jaký model je nejlepší, jaké jsou ceny a kde ho levně koupit z jakých formátů můžete vybírat. Mrkněte na náš článek, jaký koupit Instax.

Co je Instax?

Instax je instantní fotoaparát se snadným ovládáním, jehož výhodou je, že fotky nemusíte vyvolávat v tiskárně, laboratoři nebo doma, ale fotku s klasickým bílým okrajem foťák sám vyvolá během několika okamžiků.

Pro koho je Instax vhodný?

Fujifilm Instax je ideální pro ty, kteří mají rádi jednoduchou a rychlou tvorbu fotografií. Ale jejich kouzlo objevili i někteří profesionální fotografové. Instax fotografie jsou zajímavější, než klasické fotografie. Zachytíte s nimi momentky z cest, ze svatby i z párty. Fotky jednoduše nalepíte do alba, na zeď nebo pověsíte na nástěnku.

V každém snímku se nachází kouzlo daného momentu.

Jaké má výhody Instax?

  • jednoduché intuitivní ovládání
  • přijatelná cena
  • zapnete a hned fotíte, nemusíte nic nastavovat
  • režimy pro různé podmínky (děti, makro režim, párty, krajina, selfie mód)
  • automatický blesk
  • některé mají digitální LCD display (Instax Square SQ20)
  • výběr z různých designů
  • rychlejší vyvolání fotografie oproti jiným instantním fotoaparátům
  • výběr z několika velikostí snímků - čtvercové i obdélníkové

Kolik Instax stojí?

Cena Instaxu je jednou z největších výhod. Ceny Instax fotoaparátů se pohybují od 2000 Kč do 5000 Kč v závislosti na modelu. Cena filmů do těchto fotoaparátů je taky přívětivá, jeden snímek vás vyjde cca na 25 Kč. Největší snímek vyjde zhruba na 30 korun za fotku.

Jaký koupit Instax?

Na trhu existuje několik modelů s označením Mini, Mini LiPlay, Square a Wide. Kromě funkcí se liší především velikostí výsledného snímku.

Instax Mini vytvoří maličkou fotku ve formátu vizitky 5x9 cm.

Instax Square vytvoří čtvercovou fotku 1:1 o velikosti 8x8 cm.

Instax Wide zase širokoúhlou fotku s rozměrem až 108 × 86 mm.

A s Instax Mini LiPlay můžete ukládat fotky do paměti, nahrávat zvuk, kdy s pomocí QR kódu snadno přidáte k fotce hlasový záznam nebo editovat pořízené snímky.

Při nákupu kazet si vždy dejte pozor, abyste do svého Instaxu pořídili ty správné filmy.

1

Instax mini

Líbí se vám Instax Mini? Vybrat si můžete hned z několika modelů. Nejlevnější variantou je Instax Mini 11, který je ideální pro začátečníky a bude i skvělým fotoaparátem pro děti (je nástupcem staršího modelu Instax mini 9). Instax Mini 11 dobře fotí a navíc skvěle vypadá, vybrat si můžete hned z několika barev.

Instax Mini 11 pořídíte za cenu kolem 2000 Kč.

Více funkcí pak mají modely Mini 70 nebo Mini 90, které se od sebe liší designem a funkcemi. Nejnovějším modelem je pak Instax LiPlay.

Tyto modely stojí kolem 4500 Kč.

2

Instax Square SQ1, SQ6 a SQ20

Uvažujete nad Square foťákem? Pak si můžete vybrat ze 3 podařených modelů SQ6, SQ1 nebo SQ20.

Model SQ6 má velmi snadné ovládání a je kompaktnější. Zachovává si čtvercový formát fotek o velikosti 8x8cm. Jeho nástupcem je ale nový model SQ1 a oproti svému předchůdci je menší, lehčí a má ještě více snadnější ovládání. Jen zmačknete tlačítko a fotíte. O vše ostatní se fotoaparát postará automaticky za vás.

Naopak model SQ20 v sobě kombinuje digitální fotoaparát s instaxem. Vyfotíte fotku, na displayi si ji prohlédnete a pokud se vám bude líbit, můžete si ji teprve vytisknout na instaxový papír. Fotku máte navíc uloženou na paměťové kartě a můžete ji použít i digitálně. Ušetříte také za foto papíry, protože nebudete tisknout fotky, které se vám nelíbí.

Ceny Square modelů se pohybují od 3000 Kč - 5000 Kč.

3

Instax Wide 300

Instax Wide je spolehlivý, velký fotoaparát se snadným ovládáním a největší výhodu je, že z něj pořídíte velké fotky. Na druhou stranu má jen základní funkce. Tento model je velmi oblíbený na svatbě, na párty, ale využívají ho i profesionální fotografové.

Model Wide koupíte za cenu kolem 3000 Kč.

Kde koupit Instax?

Instax je u nás velmi dobře dostupný. Pohodlně ho seženete i na Alze, kde mají všechny populární modely za přijatelnou cenu.

Instax nebo Poladoid?

Na trhu si můžete vybrat ze dvou dominantních značek Fuji Instax a Polaroid. Výhodou Instax je oproti Polaroidu výběr ze 4 řad (Mini, Mini LiPlay, Square a Wide) a rychlejší vyvolání snímků.

Fotoaparáty Polaroid jsou zase vybaveny dotykovým displejem a můžete ukládat pořízené snímky na paměťovou kartu.

5/5 - (1 hlasů)

Jaký je váš názor?