Kde koupit Bitcoin?

Bitcoin můžete koupit jako investici a obchodovat s ním, ale můžete ho využít i při cestování nebo v každodenním životě. Pokud uvažujete o nákupu Bitcoinů, máme pro vás tip, kde koupit Bitcoin.

Bitcoin můžete koupit na specializovaných burzách, v online směnárnách, i ve speciálních bakomatech (bitcoinmaty). My vám v tomto článku představíme oblíbenou platformu eToro, která je dobrou volbou i pro úplné začátečníky.

Kde koupit Bitcoin? Zkuste eToro

Pokud s Bitcoiny začínáte, bude pro vás eToro vhodnou platformou, kde můžete bezpečně, jednoduše a velmi rychle obchodovat na burze. Na eToro najdete akcie, forex ale i kryptoměny.  EToro má 7 000 000 aktivních uživatelů a výhodou je, že je dostupné i v českém jazyce.

Abyste mohli na eToro nakoupit Bitcoiny, je potřeba se zaregistrovat a nahrát 2 doklady, které potvrzují vaší identitu. Ověření může trvat několik dní, ale jakmile vás potvrdí, můžete provést svůj první vklad a začít s obchodováním. Narozdíl od směny kryptoměn je registrace na eToro velmi jednoduchá a samotné obchodování zvládnete na pár kliků.

67% účtů drobných investorů přichází o peníze při obchodování s CFD s tímto poskytovatelem.

Proč obchodovat na eToro?

Příjemná platforma

Na eToro se obchoduje skrz webovou platformu WebTrader. Pro mobilní telefony je dostupná mobilní aplikace, která je jednoduchá na ovládání a snadno se v ní zorientujete.

Na eToro kopírujete strategii nejpopulárnějších investorů

Jednou z nejoblíbenějších funkcí eToro je CopyTrading. Díky této funkci můžete kopírovat úspěšné obchodníky, kteří jsou odměňováni za to, že sdílí své hnow-how s ostatními. Výhodou kopírování investičních strategií je hlavně úspora času.

Na e-Toro je vklad bez poplatků

Na eToro jsou vklady zcela zdarma, což je rozdíl oproti směnárnám, které si účtují poplatky za vklad přes debetní či kreditní kartu. Směnný kurz je vypočítaný na základě mezinárodního kurzu, díky čemuž dostanete přesně tolik, kolik chcete vložit.

Jaké jsou limity?

Minimální výše vkladu je na eToro 500 USD. Po prvním vkladu bude minimální částka vkladu pouhých 50 USD. Co se týče výběrů, je minimální limit stanoven na 50 USD. 

Minimální transakce 25 USD. Poplatek za výběr a za směnu je 5$.

V případě neaktivity (delší než 4 měsíce) jsou účtovány poplatky.

Na eToro obchodujete bezpečně

EToro je ověřená a bezpečná platforma. Na činnost eToro dohlížejí regulační úřady, má licenci od regulačních úřadů CySEC a FCA. ČNB udělila této společnosti povolení k činnosti v ČR v roce 2010. Vklady klientů jsou pojištěné proti úpadku do výše 20 tisíc EUR.  K tomu má eToro sjednané ještě soukromé pojištění u Lloyd’s of London, které kryje ztráty v důsledku platební neschopnosti až do 1 milionu GBP/EUR/AUD na klienta.

Vyzkoušejte si demo účet bez rizika

EToro nabízí možnost vyzkoušet si obchodování na této platformě s virtuálními penězi. Je nutné se zaregistrovat do obchodní platformy, zadat jméno, heslo, e-mail a telefon. Narozdíl od skutečného obchodování nemusíte vyplňovat svůj profil, ověřit totožnost a vložit skutečné peníze.

Díky virtuálnímu obchodování si můžete libovolně vyzkoušet obchodní platformu a její funkce včetně kopírování obchodníků. Do startu získáte 1000 tisíc virtuálních dolarů.

67% účtů drobných investorů přichází o peníze při obchodování s CFD s tímto poskytovatelem.

Kam Bitcoiny uschovat?

Předtím, než si bitcoiny koupíte budete potřebovat bitcoinovou peněženku, do které si je uschováte. Doporučujeme pořídit hardwarovou peněženku Ledger.

eToro je platforma pro více aktiv, která nabízí jak investice do akcií a kryptoměn, tak obchodování CFD.

Vezměte prosím na vědomí, že CFD jsou složité nástroje a přicházejí s vysokým rizikem rychlé ztráty peněz kvůli pákovému efektu. 67% účtů retailových investorů přichází o peníze při obchodování CFD s tímto poskytovatelem. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty svých peněz.

Minulá výkonnost není ukazatelem budoucích výsledků.

Kryptoměny jsou volatilní nástroje, které mohou velmi kolísat ve velmi krátkém časovém rámci, a proto nejsou vhodné pro všechny investory. Obchodování s kryptoměnami je jiné než prostřednictvím CFD, je neregulované a proto není kontrolováno žádný regulačním rámcem EU.

Společnost eToro USA LLC nenabízí rozdílové smlouvy a neposkytuje žádné prohlášení a nepřebírá žádnou odpovědnost za přesnost nebo úplnost obsahu této publikace, kterou připravil náš partner s využitím veřejně dostupných neosobních specifických informací o společnosti eToro.

5/5 - (2 hlasů)

Jaký je váš názor?