Kde koupit lízátkový test na COVID-19?

Už jste slyšeli o tzv. lízátkovém testu na COVID-19 a přemýšlíte, kde ho v ČR koupit? Máme pro vás tipy na e-shopy, kde koupit lízátkový test na COVID-19.

Jedná se o novou unikátní metodu pro pro antigenní testování na koronavirus ze slin pod názvem V-Chek. Velmi oblíbený je tento test v Rakousku, Německu, Itálii nebo Španělsku. U nás ho koupíte např. v internetové lékárně Pilulka.cz

Na základě rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví je test V‑Chek 2019‑CoV antigen test povolen pro použití k sebetestování (domácí použití).

Lízátkový test odhalí i nové mutace koronaviru.

test na covid schválený ministerstvem zdravotnictví

Kde koupit lízátkový test na COVID-19?

1

Lízátkový test na COVID-19 na Pilulka.cz

V e-shopu Pilulka.cz koupíte lízátkový test na COVID-19 ve velkém balení po 20 kusech (menší balení je plánováno). Jeden kus vyjde na 190 Kč.

2

Lízátkový test na COVID-19 na Dr.Max.cz

Lízátkový test by měl být brzy dostupný i v síti lékáren Dr.Max, kde plánují prodej lízátkového testu po jednom balení.

Co je lízátkový test na Covid?

Lízátkový neboli houbičkový a žvýkačkový test na COVID-19 je nový test na covid, který funguje na základě unikátní metody antigenní testování na koronavirus ze slin. V ČR je tento test volně prodejný bez jakéhokoliv omezení a testování je rychlé, přesné a bezbolestné. Otestovat se s ním zvládnou i sami děti.

Přesnost testu je 98,44% a vyhodnocení zobrazí do 15 minut

Výhodou lzátkového test je, že se odběr vzorku neprovádí stěry ani vykašláváním slin, ale pouhým vložením odběrového tamponu – „lízátka“ do úst (na 90 sekund). Výsledek je velmi přesný a je k dispozici do 15 minut.

Pro koho je lízátkový test na covid na vhodný?

Testovat se s ním může prakticky kdokoliv. Je vhodný pro jednotlivce i pro testování zaměstnanců na pracovišti. Hodí se i pro testování dětí nebo seniorů, protože se jedná o rychlé a bezbolestné testování.

V jakém balení je lízátkový test na covid dostupný?

Zatím je dostupné velké balení po 20 kusech, které nabízí internetová lékárna Pilulka.cz. Během března by mělo být k dispozici i balení po 1 kuse, a budete ho moci koupit např. v síti lékáren Dr.Max.

Jaké jsou výhody lízátkového testu na koronavirus V-Chek ze slin?

  • Citlivost: 95,65%
  • Přesnost: 98,44%
  • Efektivní i při mutacích viru
  • Výsledek přesně po 15 minutách
  • Vhodné pro všechny
  • Certifikováno Ministerstvem zdravotnictví
  • Na test 2019-nCoV Ag Saliva Rapid Test Card přispívá zdravotní pojišťovna

Návod, jak použít lízátkový test na covid-19

1

Vybalte sadu

Testování je velmi jednoduché, restovací souprava se skládá pouze ze dvou částí. Před použitím nejezte ani nepijte 2 hodiny.

2

Vložte 'lízátko' do úst

A ponechejte ho v ústech 90 sekund. Navrchu lízátka se objeví modrá tečka.

3

Vložte do kazety

Zacvakněte rukojeť s houbou do testovací kazety.

4

Zkontrolujte výsledek

Po 15 minutách se na kazetě objeví výsledek.

Na trhu jsou i další domácí testy na COVID-19

Pokud by byl lízátkový test vyprodaný, doporučujeme jednorázový domácí test na covid-19 Newgene. cena za jedno balení se pohybuje kolem 300 Kč a koupíte ho v e-shopu rouska.cz

POZOR: Domácí testy na koronavirus jsou pouze orientační na možnou přítomnost viru COVID-19 a nenahrazují odborné potvrzení z odběrného místa.

4.8/5 - (23 hlasů)

Jaký je váš názor?