Kde koupit plivací test na covid a v čem jsou jeho výhody?

Místo nepříjemného odběru tyčinkou z nosu je možné se otestovat pomocí tzv. plivacího testu ze slin. Mrkněte, kde koupit plivací test na covid, jaké má výhody a pro koho je vhodný.

NOVINKA! Kromě plivacího testu je v Česku (ale i ve světě) stále více populárnější tzv. lízátkový test na covid. Testování je ještě snažší, než u plivacího testu, protože není potřeba "plivat" do zkumavky, ale stačí vložit odběrový tampon – „lízátko“ do úst (na 90 sekund) a do 15 minut zjistíte výsledek.

Jaké jsou výhody plivacího testu?

Plivací testy ze slin jsou vhodné pro každého, komu nevyhovuje nepříjemný odběr tyčinkou z nosu. Jsou vhodné pro děti a seniory, ale hodí se i pro testování zaměstnanců na covid. Tyto domácí testy na covid ze slin jsou velmi přesné (více jak 95%), jsou rychlé, protože výsledek zjistíte sami během 15 minut a navíc jsou bezbolestné. Jednorázový "plivací" test vás vyjde na cenu cca 300 Kč.

Kde koupit plivací test na covid?

1

Plivací test New Gene na rouska.cz

V e-shopu rouska.cz můžete koupit např. Rapid test NEWGENE Bioengineering, který dosahuje jedny z nejlepších výsledků na trhu s volně dostupnými rychlotesty

  • Výsledek získáte do 15 minut
  • Klinická účinnost: 95,8%
  • Snadné a bezbolestné testování ze slin (nikoliv ze stěrů)

Kde koupit lízátkový test na covid?

1

Lízátkový test na COVID-19 na Pilulka.cz

>Velmi pohodlné a rychlé testování nabízí tzv. "lízátkový" test V-Chek. Testování s ním je tak snadné, že ho zvládnou i děti a funguje na základě unikátní metody antigenní testování na koronavirus ze slin. Lízátkový test odhalí i nové mutace koronaviru. Na internetu ho koupíte např. v e-shopu pilulka.cz. K dostání je ve velkém balení po 20 kusech. Cena jednoho testu vyjde na 190 Kč. Tento test je velmi oblíbený v Rakousku, Německu, Itálii nebo Španělsku.

Na základě rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví je test V‑Chek 2019‑CoV antigen test povolen pro použití k sebetestování (domácí použití).

Jaké jsou výhody samo testu V-Chek ze slin?

  • Citlivost: 95,65%
  • Přesnost: 98,44%
  • Efektivní i při mutacích viru
  • Výsledek přesně po 15 minutách
  • Vhodné pro všechny
  • Certifikováno Ministerstvem zdravotnictví
  • Na test 2019-nCoV Ag Saliva Rapid Test Card přispívá zdravotní pojišťovna

POZOR: Domácí testy na koronavirus jsou pouze orientační na možnou přítomnost viru COVID-19 a nenahrazují odborné potvrzení z odběrného místa.

4.7/5 - (26 hlasů)

Jaký je váš názor?