Kde koupit respirátor FFP2?

Respirátor FFP2 se vám bude hodit na vašich cestách, využijete ho na letištích, v letadle a na dalších místech v zahraničí, kde jsou respirátory povinné, ale bude se vám hodit i v každodenním životě tady u nás. Efektivita filtrace respirátoru FFP2 je minimálně 92 %. Poradíme vám, kde koupit respirátor FFP2. Zjistíte, které lékárny a e-shopy ho mají v akci, jak respirátor využít na cestách nebo jaký je rozdíl mezi respirátorem a rouškou.

Kde koupit respirátor FFP2?

1

Respirátor FFP2 Benu.cz

Respirátor FFP2 koupíte v lékárně Benu. Koupit ho můžete jak v klasické lékárně, tak si ho objednat v e-shopu s dodáním až domů nebo vyzvednutím v lékárně. Balení 10 respirátoru FFP2 koupíte v akci kolem 259 Kč. Jeden respirátor vás tak vyjde na 26 Kč.

2

Respirátor k opakovanému použití na rouska.cz

Respirátor FFP2 k opakovanému použití nabízí e-shop rouska.cz.

3

Respirátor FFP2 Drmax.cz

Dalším tipem na lékárnu a e-shop, kde koupit respirátor FFP2 je drmax.cz.

4

Respirátor FFP2 Pilulka.cz

Respirátor FFP2 koupíte také v internetové lékárně pilulka.cz. Cena se pohybuje od 24 Kč za respirátor.

5

Respirátor FFP2 Lekarna.cz

Posledním tipem, kde koupit Respirátor FFP2 v akci je e-shop lekarna.cz.

Pro koho je respirátor FFP2 vhodný?

Respirátor FFP2 je vhodný pro každého, ale nejvíce ho využije ten, kdo potřebuje vyšší ochranu, než která mu poskytne klasická rouška (zdravotní personál, rizikové skupiny a astmatici, chronicky nemocní).

Respirátor FFP2 využijete na cestách

Respirátor FFP2 je vhodný také do letadel, autobusů i vlaků. Hodí se na cestování, do dopravních prostředků, kde je klimatizace a kde se snadno přenášejí viry a bakterie.

Kolik stojí respirátor FFP2?

Vláda od 3. února 2021 osvobodila dočasně respirátory od DPH. Díky tomu by měly být respirátory levnější než dříve. Jedná se o respirátory s třídou ochrany FFP2, KN95 nebo N95 a ty které mají stejnou nebo vyšší filtrační účinnost. Respirátory v akci můžete koupit již od 24 Kč za kus.

Jaký je rozdíl mezi rouškou a respirátorem?

Respirátor je určený k ochraně proti částicím z vnějšího prostředí. Filtrují částice od prachu až po mikroorganismy (dle druhu respirátoru) a nebezpečné výpary nebo plyny. Respirátor tedy slouží primárně k ochraně nositele a musí splňovat povinné zkoušky a evropskou normu.

Roušky (ústenky) narozdíl od respirátoru chrání okolí. Brání k průniku mikroorganismů zevnitř ven. Roušky nemusí splňovat jednotné zkoušky jako respirátory.

Nano roušky jako skvělá alternativa respirátoru

Na trhu kromě respirátorů existují ještě tzv. nano roušky, které mají účinnost proti bakteriím a virům 99 %. Využíváme je i my a nejvíce se nám osvědčily nano roušky od české značky SAFETY NANO PROTECT. Jejich nošení je pohodlné a dobře se přes ně dýchá. Rouška má atypický střih díky čemuž dobře přiléhá k obličeji a funguje jako jeden velký filtr. K dostání je hned v několika velikostech od XS, které jsou vhodné pro děti až po velikost XL.

Domácí rychlotest na Covid-19

Plánujete cestu do zahraničí, navštívit rodinu nebo jen chcete vědět, jestli nejste pozitivní na covid-19? V Česku již můžete koupit jednorázový domácí rychlotest na covid-19 ze slin.

5/5 - (1 hlasů)

Jaký je váš názor?