Léky na imunitu – posilte imunitu nejen před cestou

Léky na imunitu, které fungují

Abyste si užili cestování bez nachlazení, angín a jiných zdravotních problémů, nezapomínejte na podporu imunity již před cestou. Posilnit ji můžete potravinami podporujícími imunitu, díky kterým zvýšíte svou obranyschopnost, ale existují i speciální léky na imunitu. 

Přejít do lékárny

Jaké léky na imunitu vám pomohou?

Oscillococcinum

Na posílení imunity výborně funguje Oscillococcinum, který je určený k prevenci a léčbě respiračních onemocnění. 
Pokud se chystáte na dovolenou, začnete ho brát týden před odjezdem, v době dovolené a pak 1 x týdně po návratu domů.

Imunoglukan Acute

V případě, že už cítíte první příznaky virózy, doporučujeme Imunoglukan Acute. Obsahuje Imunoglukan, vitamín C a zinek. Imunoglukan Acute pomáhá ke správnému fungování imunitního systému a snižuje vyčerpání a únavu. Je určen ke krátkodobému užívání, v balení je pouze 5 kapslí, které berete po dobu 5 dnů.

A co léky na imunitu pro děti?

Děti mají slabší imunitu než dospělí a jsou častěji v dětských kolektivech, kde se nemoci šíří rychleji. Vyzkoušejte:

✅ Vitamín D

Pro kojence ale i větší děti je vhodný Vitamín D, který hraje zásadní roli při aktivaci imunitního systému. Vitamín D obahuje Vigantol, případně podobné doplňky stravy. Dostatek vitamínu D by neměli podceňovat i dospělí, zejména v zimním období.

✅ Preventan Junior

Pro děti od 3 let je vhodný také doplněk stravy Preventan Junior, který mj. obsahuje vitamin C a je k dostání ve formě sirupu i cucavých tablet.

Další vitamíny pro děti

Jaké další doplňky stravy na imunity vyzkoušet?

Kromě výše zmíněných můžete vyzkoušet celou řadu dalších doplňků, které podporují imunitu:

Celaskon obsahuje vitamin C a zvyšuje odolnost při infekčních onemocněních jako je chřipka a nachlazení a mírní jejich příznaky. Je k dostání v několika variantách. Ve formě horkého nápoje, šumivých tablet a klasických tablet.

Wobenzym také dobře působí jako prevence na podporu imunity, ale zabírá i při léčbě již vzniklých problémů (např. při zánětu, úrazu).

5PreveMax pomáhá udržovat správnou funkci imunitního systému a snižuje únavu a vyčerpání. Zabírá i na bolest v krku do druhého dne. Je s jahodovou příchutí a obsahuje nukleotidy řasy chlorelly, hlívu ústřičnou, Vitaminy C, B6 a kyselinu listovou.

Preventan Akut je vhodný pro celou rodinu. Je ve formě cucavých tablet s ovocnou příchutí, které obsahují unikátní směs biologicky aktivních látek. Je určený spíše k dlouhodobému užívání.

4.7/5 - (4 hlasů)

Jaký je váš názor?