Mobilní internet v Thajsku

Ti z vás, kteří byli v Thajsku před rokem 2015 budou možná překvapení. V Thajsku zavedli zákon, který přímo nařizuje registraci SIM karty thajského operátora proti číslu pasu, jako je tomu například v Itálii. Není tedy již možné objednat SIM kartu například z eBaye a podobných světových nákupních serverů. Nebojte se ale nákupu SIM karty na místě, je to o dost jednodušší, i když neumíte dobře anglicky.

V našem případě jsme v Bangkoku na letišti nákup nestihli (v sekci pro domácí lety není pobočka TrueMove H), ale po přeletu na Phuket jsme hned po vystoupení z letadla na letišti zahlédli 2 stolky s červeným roll-upem TrueMove H, což je thajský operátor s výborným pokrytím.

Mobilní internet v Thajsku – jaké jsou novinky?

V současné době je vše mnohem jednodušší a levnější, než tomu bylo dříve (koupit SIM, dobít SIM, nastavovat služby). Nyní přijdete ke stolečku, kde leží ceník podle dnů. V našem případě jsme vzali 15 dní za 600 THB. Za tuto cenu podle slov pracovnice získáte neomezený internet 4G a přednabitých 100 bahtů na SIM kartě. Volat a posílat SMS můžete právě z těchto 100 bahtů. Obsluha vám vše ochotně nastaví, vy jen zaplatíte a za pár minut odcházíte s funkčním internetem. To vyzkoušejte vyťukáním nějaké oblíbené domény, například cestujsnadno.cz :-).

tourist-sim-true-move-h-cestujsnadno

Mobilní internet v Thajsku – na co si dát pozor?

Internet sice neomezený je, ale po vyčerpání 4 GB se automaticky sníží rychlost, a to tak, že to spolehlivě poznáte (jedná se o tzv. FUP). Poznáte to tak, že je o dost pomalejší, než průměrná thajská wi-fi a takový internet prostě není internet. Co v tomto případě dělat?

Co dělat, pokud se mi sníží rychlost internetu?

V tomto případě využijete váš 100 THB předplacený kredit. Jednoduše v mobilu přejděte na adresu: http://hlife.truecorp.co.th/ bez přihlašování se dostanete do vašeho účtu. Nyní stačí s trochou trpělivostí přepnout stránku do angličtiny nebo rovnou najděte možnost 200 MB / 7 THB. A tento balíček aktivujte, přijde vám SMS s potvrzením a okamžitě se vám navýší rychlost.

sms-truemove-pack-200mb-7thb

Jaká je wi-fi v Thajsku?

Wi-fi zdarma nebo hotelová wi-fi skoro nefungují. V některých restauracích to bylo lepší, ale oproti ČR se rychlost nedá srovnat. Doporučujeme tedy 100% pořídit thajskou SIM od True Move H. Spolehlivě přes 4G běží i vzdálená plocha nebo YouTube. Nutno podotknout, že wi-fi je v hotelech řešená jménem a heslem, které se zadává při každém připojení k wi-fi. Po vypnutí se telefon většinou odpojil.

True Move H kódy

Zjištění zbývajícího kreditu#123#vytočit
Doplnění kreditu*123*kod-z-kuponu#vytočit
Získání Wi-Fi zdarmazašlete SMS s textem “wifi” na číslo 9433. Uživatelské jméno a heslo přijde v SMS
4.4/5 - (31 hlasů)

Jaký je váš názor?