Mobilní internet v USA

Plánujete cestu přes oceán a řešíte, jak nejlépe zajistit mobilní internet v USA? Pak pro vás máme skvělou zprávu. Řekneme vám, jak snadno pořídit sim-kartu ještě v České republice. Je to snadné a v mnohém vám to zjednoduší a zpříjemní cestování. Pojďme si tedy povědět, jak na to.

Mobilní internet v USA je užitečný z mnoha důvodů, ten první je bezesporu nalezení důležitých informací nebo míst, když se ocitnete v nouzi. My mobilní data často využíváme na on-line navigaci a pro zobrazení recenzí nejrůznějších restaurací nebo pro sdílení fotek na Instagram.

Pořízení SIM karty

 1. Doporučujeme si koupit předplacenou sim-kartu od amerického operátora AT&T GoPhone, což je předplacená karta (na kredit)
 2. Existují 3 typy SIM karet, klasická, micronano. Zjistěte, která je ta pravá pro váš telefon. (iPhone 5, 5S, 6, 6S má nano sim kartu)
 3. SIM kartu objednejte a zaplaťte platební kartou na eBay.com – klikněte zde
 4. SIM karta přijde obyčejnou poštou zpravidla do 2 týdnů

Když SIM karta dorazí

 1. Nyní je potřeba SIM kartu aktivovat (v tuto chvíli ji nedávejte do telefonu)
 2. Klikněte zde pro aktivaci
 3. Na stránce vyberte SIM kartu k aktivaci, tedy: Prepaid GoPhone®
 4. V seznamu níže vyberte Wireless phone
 5. Zadejte číslo SIM karty – na velké plastové kartě poslední čarový kód (ICCID)
 6. Dále po vás AT&T bude chtít zadat IMEI telefonu (výrobní číslo), to zjistíte, když v telefonu pro zavolání vymačkáte *#06#, hned se zobrazí
 7. Nyní vás AT&T nechá vybrat plán, pokud jedete minimálně na 14 dnů, doporučujeme si aktivovat datový tarif 1GB, který v přepočtu vycházel na 1200 Kč a je včetně volání ZDARMA.
 8. Po aktivaci dostanete přidělené telefonní číslo a heslo do administrace, tyto údaje si raději někam poznamenejte.
 9. To je v tuto chvíli vše, dále už budeme pokračovat v USA

Po přistání v USA

 1. Vložte SIM kartu do vašeho telefonu (PIN není třeba zadávat)
 2. Využijte letištní Wi-Fi internet a přihlaste se do administrace GoPhone – vaše User ID je telefonní číslo americké SIM karty a heslo je 4 místné číslo, které jste při aktivaci dostali přidělené.
 3. Jakmile se přihlásíte do administrace, AT&T pošle automaticky nové heslo v SMS zprávě, které po vás nyní budou chtít zadat.
 4. Po úspěšném přihlášení je potřeba si dobít kredit pomocí vaší platební karty na částku, která je stanovena vaším plánem, tedy 30 nebo 45 amerických dolarů. Ačkoliv při platbě v České republice je vyžadován kód z SMS zprávy (z České SIM karty), tak při této platbě potřeba nebyl a peníze se bezproblémů strhly)

 

AT&T GoPhone / dobití kreditu - mobilní internet v USA

4.2/5 - (11 hlasů)

Jaký je váš názor?