Aktuálně jsme zpět v ČR

Zpět na CestujSnadno na cestách
A je to tady, za pár dnů odlétáme do Thajska na Phuket. Prozatím se balíme a připravujeme itenerář. V Thajsku budeme mít k dispozici dostatek dat od místního operátora, takže neváhejte a sledujte nás v aplikaci Periscope.

9:30     5.3.2016     Praha

Přes drobné komplikace jsme na Phuketu. V Dubaji dvouhodinové zdržení kvůli měnšímu problému s Airbusem A380-800 způsobilo, že jsme s pomalým vyndaváním kufru málem nestihli letadlo na Phuket, bylo to trochu chaotický, ale dorazili jsme do Gatu včas a pak se dozvěděli že let zpozdili :). Trvalo přesně 24 hodin než jsme od zavření dveří v Praze otevírali dveře hotelové vilky. Dvě a čtvrt hodiny jsme jeli z letiště microbusem, ale byl to fakt zážitek, některý skůtry jsme míjeli až o 5 cm. Tady pár fotek z cesty.23:35     09.3.2016     Phuket, Thajsko

Už se zdálo, že Jet Lag je za námi, ale v noci jsme se budili a ráno nám bylo poměrně špatně. I tak jsme po snídani v hotelové restauraci zamířili do recepce a vyjednali si půjčení skůtra na dnešní den. Pojištění tu nemají, takže podepisujete, že za skůtra ručíte 55 000 bahty. To nic moc, ale neodradilo nás to. Na jeden den půjčení stojí skůtr 250 bahtů (to je cca 174 Kč). Půjčujeme Honda Click 125, který má najeto přes 18 tisíc km a s divným zvukem motoru vyrážíme natankovat do nedaleké restaurace :-). Ano restaurace, tam nám paní prodá a načepuje lahev benzínu za 35 bahtů a jedeme na východ ostrova. Nutno podotknout, že jsou tu skvělé i méně dobré silnice. Serpentýny si u moře užije každý, kdo rád jezdí na skůtru nebo motorce. Mít volnost po celém ostrově je paráda, navíc i přes současných 36°C je na skůtru dost příjemně (až na spálený krk a ruce). Dnešní výlet byl tedy spíše rozhlédnutím se jak se tu bude na skůtru jezdit. Jeli jsme na východ ostrova, pak dolů na jih ostrova až na Phromthep Cape (turistická atrakce s krásným výhledem a serpentinami) a pak na Big Budhu, který je rozkopaný (dělají tam nové schody). Stavili jsme se také na Patong Beach a za celý den jsme projeli 2 flašky benzínu. Před vjezdem na Kata Beach nás stavěla místní Policie, která chtěla vidět jen mezinárodní řidičák, měli jsme, takže jsme hned pokračovali dál. Večer jsme šli "lovit" západ slunce na naší Kata Beach :).
23:50     11.3.2016     Phuket, Thajsko

Dnešní den byl ryze odpočinkový den. K obědu jsme si dali Green Curry s rýží a celý den se slunili. Ráno jsme byli bílí, odpoledne rudí :). Mrkněte na pár fotek :)16:50     10.3.2016     Phuket, Thajsko

Dnešní den jsme si některé trasy na skůtru zopakovali s přáteli, kteří jsou tu s námi. Hlavní trasa vedla na východ ostrova na malý vodopád. Po příjezdu jsme zjistili, proč tuto atrakci nikdo neobléhá - nebyla v něm voda :). Kousek byla alespoň opuštěná pláž, kde jsme se vykoupali a pokračovali do místního akvária za 180 bahtů na osobu jsme shlédli pár žraloků a dalších ryb a zajeli omrknout Krokodýlí svět asi 20 minut severněji. Krokodýlí Show stojí podle rusky mluvícího zaměstnance 500 bahtů a venku u stánku můžete jednoho krokouše ochutnat. Dále jsme zajeli cestou ještě jednou na Big Budhu, kde jsme byli včera a pak na oběd a do hotelu. Po hodince v hotelu jsme už bez přátel vyrazili na pláž na jihu s názvem Yanui Beach, ale nelíbíli se nám kameny, které byly i v moři. Celkově tam bylo i dost místních a vzhledem k velikosti pláže to nebylo nic moc. Další den, tedy zítra 13.3.2016 máme relax :)


23:50     12.3.2016     Phuket, Thajsko

Po včerejším relaxu už jsme se těšili na další ScooterDay. Po snídani jsme si půjčili skůtra a jeli jsme, s přestávkami jsme byly na cestě asi 4 hodiny. Plán byl původně navštívit Freedom Beach hned vedle Patongu, pak ještě jednu pláž na severu, rehabilitační centrum gibonů s vodopádem, Monkey Hill a nákupní centrum Central Festival Phuket. Vzhledem k náročnosti jsme však zvládli pouze Freedom Beach (zdželi jsme se, nešlo to jinak), rehabilitační centrum gibonů s vodopádem, kde jsme přes aplikaci Periscope vysílali živě a Monkey Hill. Monkey Hill byl výšlap cca 2,5km pěšky do kopce, ale byl to zážitek, o který nesmíte přijít. Není nad to, když vám opice štípne vodu v PET lahvi a útočí na vás tak, že musíte utíkat :-). Do hotelu jsme se vrátili v 18:30 a i přes moje půchýře z kamenů, po kterých jsme lezli na Freedom Beach to byl parádní den! :)
23:50     14.3.2016     Phuket, Thajsko

Dnešní den jsme trávili hledáním dalších hezkých a méně osídlených pláží. Surin Beach mezi ně nepatřila. Banana Beach byla hezčí, ale malá a chodilo tam čím dál více turistů, je potřeba slézt k této pláži ze silnice. Naopak Nai Thorn Beach byla velká, hezká a hlavně prázdná pláž, jinými slovy luxusní volba :). Dále jsme si dali oběd a k večeru jeli do nákupního centra ve městě Phuket s názvem Central Festival. Ráno jsme si dovezli vyprat do vedlejšího hotelu asi 2kg prádlo, v Kata Lucky jsme neprali, protože chtěli platit za každý kus oblečení, což se nevyplatí. Takže jsme vyprali za 170 THB a odpoledne si prádlo vyzvedli i vyžehlené.22:50  15.3.2016     Phuket, Thajsko

Ráno jsme si půjčili skůtra a jeli jsme do zdejší výrobny rumu Chalong Bay. Přijeli jsme brzo a zjistili, že prohlídky začínají ve 14:00 a pak každou hodinu až do večera. Takže jsme si dali další cíl Chaithararam Temple a můžeme doporučit. Je to super, nezapomeňte se zout před chrámem :). Dále jsme vyrazili na Radar Hill viewpoint, který však bohužel již neexistuje díky přítomnosti vzdušným silám na Phuketu. Je to tam zarostlé a všude jsou značky se zákazem vstupu. Cestou na oběd jsme navštívili i Tesco Lotus, přes drahé ovoce je to tu hezké, kupujeme pití a jedeme na oběd. Po obědě se vydáváme do rumové distilerie a jdeme na prohlídku a ochutnávku rumu a sirupů. Po ochutnávce jsme vyrazili na Mejor Playa a pak na Kata Noi Beach. Po večeři jsme se už jen toulali na skůtru po okolí a užívali si klídek :-).

22:50  17.3.2016     Phuket, Thajsko

Dnešní výlet na Phi Phi Islands se ukázal jako jeden velký business pro thajce. Na pláži bylo asi tak 300 lidí a nejméně 40 lodí. Organizovaný výlet z hotelu jsme místo 3200 THB sehnali za 1900 THB na osobu. I tak je to dost, nicméně pohodlí bylo přednější. Naložil nás van v 7:30 ráno, v 8:20 už jsme byli v loděnici s dalšími lidmi a mnoha dalšími lidmi. Bylo jich tam opravdu hodně, dostali jsme číslo 3, nalepili si ho na trika a za chvíli nasedali na rychlou loď. Cesta trvala cca 45 minut a byli jsme na místě. WOW se nekonalo, nebo alespoň ne z toho místa, ale spíše z počtu lidí. K hotelu jsme se dostali kolem páte hodiny.
22:00  18.3.2016     Phuket, Thajsko

Ráno jsme se nasnídali, půjčili si skůtra a udělali si pěkné dopoledne na nejhezčí pláži na Phuketu, na Freedom Beach. Vstup na osobu je 200 THB. Odpoledne jsme zajeli na Big Budha Viewpoint na západ slunce a pokračovali do velkého nákupního duty free centra s názvem King Power a je to vážně něco! Dále jsme zajeli na nákupy do Central Festival.

22:00  19.3.2016     Phuket, Thajsko

Hned po snídani jsme sedli na skůtry a vyrazili do Tiger Kingdom, kde jsme si zaplatili vstup 1000 THB za osobu přímo k nejmenším kočkám (4 měsíce), kde jsme si je pohladili a vyfotili se. Pak jsme vyrazili na Rawai Beach, která byla o něčem, takže jsme cestou do hotelu zajeli na Kata Noi Beach a na západ slunce se pak vydali na Phromthep Cape na jihu ostrova. Bylo tam stovky turistů, došli jsme až úplně na jih a tohle místo můžeme velmi doporučit!21:00  20.3.2016     Phuket, Thajsko

A je to tu, poslední den. Dnes bylo jediný den, kdy bylo nepatrně pod mrakem. Vzali jsme skůtra a sjeli si nakoupit rum Chalong Bay do místní výrobny. Odlétali jsme až večer, takže jsme ještě trávili den u moře. Přímo na Kata Noi, tahle pláž byla menší než Kata Beach, ale za to tam nebylo tolik dětí, byly tam palmy a celkově byla velmi útulná :-). Odjezd od hotelu v 6 večer a 26 hodin na cestě. Děkujeme za pozornost.
21:00  21.3.2016     Phuket, Thajsko