Nákupy v Německu – tip na nejlepší Outlety

Otestovali jsme nákupy v Německu! Pokud vás zajímá značková móda, mrkněte na naše tipy na nejlepší Outlety v Německu, kde seženete nejlevnější značkové oblečení.

Jaké jsou slevy a kdy se nákupy v Německu vyplatí?

Outlety obvykle na zboží nabízejí velké slevy, protože se většinou jedná o starší kolekce. Obvykle ušetříte 60 - 80% oproti standartní ceně v běžném obchodě.

Pokud se do Outletů navíc vydáte ve správný čas, můžete chytit výprodej na již jednou zlevněné zboží.

TIP: Na webových stránkách outletů můžete zjistit jaké slevy v konkrétních obchodech právě probíhají.

Doporučujeme vybrat si k návštěvě Outletů spíše některý den v týdnu, protože o víkendu praskají Outlety ve švech a nebo vyražte o víkendu hned ráno po otevírací době. Jen pozor na neděli a svátky, kdy mají obchody v celém Německu zavřeno.

TIP

Protože cesta do Outletu vám zabere pár hodin, doporučujeme spojit nákupy s nějakým hezkým ubytováním třeba s wellness a výletem v okolí.

TIP: Ušetřete na nákupech v Německu s kartou Revolut

Doporučujeme platit platební kartou Revolut, která nabízí výhodnější kurz než klasické banky a s kterou budou vaše nákupy ještě levnější.

1

Ingolstadt Village Outlet

Vyzkoušeli jsme hned několik Outletů v Německu a nejvíce nám padl do oka právě Ingolstadt Village Outlet. Nachází se kousek od města Ingostadt a cesta autem trvá z Prahy okolo 3 hodin. Značkové oblečení tam pořídíte až s 80%. Najdete v něm populární značky jako je Tommy Hilfiger, Tom Tailor, Gant, Guess, Calvin Klein, Michael Kors, Versace a desítky dalších obchodů. Pokud máte navíc děti, doporučujeme mrknout do obchodu Tommy Hilfiger Kids, kde seženete kvalitní oblečení pro miminka i větší děti s 80% slevou. Obchodů s dětskou módou tam je hned několik.

Kde parkovat?

Hned před Outletem je velké venkovní parkoviště, které je zdarma. Ráno je parkování bez problému, kolem poledne už můžete mít problém najít parkování poblíž vchodu.

Kde bydlet a kam na výlet?

Ubytovat se můžete v okolí outletu nebo přímo v Ingostadtu. Město samo o sobě moc hezké není, ale pokud máte rádi sportovní auta, mrkněte do muzea Audi v Ingostadtu a nebo si projděte centrum města. Kromě Ingostadtu doporučujeme na ubytování i Norimberk a zajet i do sportovních Outletů ve městečku Herzogenaurach.

2

Herzogenaurach Outlet Nike, Adidas, Puma

Pokud máte rádi sportovní značky jako Nike, Puma nebo Adidas, vyražte do městečka Herzogenaurach. My jsme si oblíbili Nike Factory Store, kde nakoupíte sportovní oblečení za super cenu. Kromě Nike nabízí velké slevy i Adidas Outlet, Puma Outlet nebo s.Oliver Outlet.

Kde parkovat?

Každý obchod má své vlastní parkoviště, které je zdarma.

Kde bydlet a kam na výlet?

Můžete se ubytovat přímo ve městečku Herzogenaurach, ale protože v okolí nic moc jiného k vidění není, ubytujte se raději v Norimberku, který je odsud vzdálený půl hodiny jízdy autem. V Norimberku si můžete projít historické centrum města a užít si wellness pobyt v některém hotelu v centru města.

3

Outlet City Metzingen

Dalším oblíbeným Outletem v Německu je Metzingen Outlet City, kde pořídíte značkové oblečení od 90 luxusních značek až se 70% slevou. Nejedná se o Outlet jako je Village Outlet, ale spíše o outletové městečko, kde jsou klasické ulice a mezi domky stojí obchody známých světových značek.

Kde parkovat?

Nejlepší je zaparkovat v parkovací garáži, která je sice placená, ale vyjdete z ní hned do nákupního městečku, případně můžete nechat auto na okraji na neplaceném parkovišti a do městečka dojít pěšky za cca 10 minut.

Kde bydlet a kam na výlet?

Ubytovat se můžete přímo ve městečku Metzingen, ale obvykle jsou ceny vyšší a nebo někde poblíž Outletu a do Metzingenu dojet autem. My jsme se ubytovali ve Stuttgartu a nákupy spojili s návštěvou Porsche Musea a BMW muzea, které jsou vzdálené od Metzingenu ani ne hodinu jízdy autem.

4

Wertheim Village

Outlet Wertheim Village se nachází půl hodiny jízdy autem od města Würzburg a necelou hodinu jízdy od Frankfurt nad Mohanem. Z Prahy vám cesta zabere cca 4,5 hodiny. Tento Outlet je podobný tomu v Ingostadtu a najdete zde 130 obchodů, kde můžete nakupováním strávit klidně celý den.

Kde parkovat?

Před Outletem je k dispozici velké venkovní parkoviště, které je neplacené.

TIP: Z Frankurtu jezdí VIP Shopping Express, který vás doveze až do Outletu a stojí cca 10 Euro.

Kde bydlet a kam na výlet?

V okolí najdete řadu hotelů. Doporučujeme se ubytovat ve Frankfurtu a spojit nákupy s návštěvu některých zajímavých míst v tomto městě. Pokud máte rádi letadla doporučujeme zajet do automobilového a technického muzea Sinsheim, kde mají vystavený Concorde. Do muzea dojedete z outletu za cca 1:40 minut, ale rozhodně stojí za to.

6

Designer Outlet Berlin

Designer Outlet Berlin se nachází 30 minut jízdy od Berlína a od českých hranic je vzdálený 310 km. Z Prahy cesta trvá cca 4,5 hodiny. V Outletu je 80 obchodů, kde můžete nakupovat se slevou 30 - 70%.

Kde parkovat?

K dispozici je bezplatné venkovní parkoviště pro 3000 aut. Využít můžete i Express autobus z Berlína nebo VIP kyvadlový autobus, který sem jezdí v pátek a sobotu.

Kde bydlet a kam na výlet?

V okolí Wustermarku určitě najdete nějaké hezké ubytování a je skvělým místem pro pěší turistiku nebo cykloturistiku okolo jezerech. Nebo se ubytujte v Berlíně a udělejte si výlet k Braniborské bráně, televizní věži nebo do parku Tempelhofer Park, který dřív sloužil jako letiště.

5

Nákupy v Německu - Drážďany

I v Dráždanech je několik oblíbených nákupních centrech. Vyražte do nákupní galerie TK Maxx nebo vyzkoušejte nákupy v Primarku.

Kde bydlet a kam na výlet?

Drážďany jsou krásným městem, doporučujeme připlatit si za hotel přímo v centru Drážďanech. Doporučujeme hotel Hyperion Hotel Dresden am Schloss, který je jen pár kroků od historického centra města a do Primarku dojdete za 5 minut pěšky.

4.1/5 - (10 hlasů)

Jaký je váš názor?