Pláže v Bulharsku

Jaké jsou pláže v Bulharsku?

Bulharské pláže jsou známé svým jedinečně jemným pískem a značnou šířkou a délkou, která mnohdy činí i několik kilometrů.

Servis a služby jsou kvalitou na úrovni jiných evropských přímořských zemí a letovisek.

Většina oblíbených plážích je vybavena plavčíkem, který se stará o bezpečnost lidí. Spousta pláží je lemována promenádou s bary, restauracemi a nejrůznějšími obchůdky.

Na většině pláží je k dispozici také celá řada atrakcí.

Rozsah nabídky se může lišit v závislosti na konkrétní destinaci, obecně je ale nabídka sportovních aktivit v Bulharsku široká. V posledních letech se staly velmi oblíbené adrenalinové vodní sporty jako paragliding, surfing, rafting nebo Jet Skiing. Velmi populární jsou i vodní lyže, jízda na banánu, potápění, kajaky, šlapadla, vodní skútr, ale i rybaření.

Čistota pláží

Určitou nepříjemností mohou být mořské řasy, které moře vyvrhne na pláž. Ne vždy se personálu podaří chaluhy uklidit a po několika dnech pláž zavání nepříjemným zápachem.

Bulharské pláže ale obecně působí velmi čistě a upraveně, ostatní nepořádek je průběžně uklízen.

Slunečníky a lehátka za poplatek

Slunečníky a lehátka mimo hotelové pláže jsou obvykle za poplatek asi 7 Lv. Nevýhodou těchto placených slunečníků často bývá jejich velmi těsné umístění vedle sebe a v několika řadách. Ale pokud se vybavíte vlastním slunečníkem, určitě budete mít větší soukromí.

V oblíbených letoviscích však může být celkem obtížné, najít volné místo.
Bulharské pláže také trpí nedostatkem sprch, na některých plážích nemusíte najít žádnou sprchu.

Nejvyhledávanější pláže v Bulharsku

Zlaté písky
Zlaté písky jsou vyhledávaným místem kvůli široké krásné pláží, která se táhne v délce až 4 kilometrů. Na zlatých píscích naleznete několik oddělených pláží, které získaly ocenění modré vlajky čistoty.

Slunečné pobřeží
toto letovisko se může pyšnit 8 kilomerovou dlouhou pláží, která byla oceněna modrou vlajkou. Pláž patří mezi nejlepší v Bulharsku a kvůli pozvolnému přístupu do vody je velmi oblíbená mezi rodinami s malými dětmi. K dispozici je celá řada plážových atrakcí.

Albena
Tato široká a příjemná čistá pláž je považována za jednu z nejmalebnějších v Evropě. Výhodou je, že tu nebývá tak plno jako v jiných letoviscích. Moře je mělké a díky zálivu mnohem teplejší.

Pomorie
Jsou zde k dispozici několik hlavních plážích. Pláže jsou rozlehlé, tvořeny jemným pískem a s pozvolným vstupem do moře. Díky poměrně větrnému počasí jsou pláže skvělým místem pro windsurfing. Severní pláž je písečná až mušličková. Jižní pláž je oblíbená díky tmavému léčivému písku, který obsahuje železo a magnézium.

4.3/5 - (3 hlasů)