Počasí na Kubě

Na Kubě panuje tropické klima po celý rok, vzhledem k podnebným podmínkám ale není k návštěvě tohoto ostrova vhodné jakékoliv období.

Podívejte se, jaké je aktuální počasí na Kubě a jaké období je nejlepší pro dovolenou na Kubě.

Pokud plánujete strávit dovolenou právě zde, určitě zvažte, v jakém období sem vyrazíte. Teplotní výkyvy mezi jednotlivými měsíci jsou na Kubě minimální, ale střídají se zde dvě roční období, období sucha a období dešťů.

Jaké je počasí na Kubě?

Mrknout na aktuální předpověď

Kdy jet na Kubu?

Nejpříjemnější počasí je na Kubě od prosince do dubna. Vyhnete se dešťům i nepříjemným vedrům v letních měsících.

Hlavní sezóna

Hlavní sezóna je na Kubě v období sucha, tedy od prosince do března.

Vedlejší sezóna

Mimo sezóna je na Kubě po zbytek roku - od května do listopadu. V tomto období je třeba počítat s dešti.

Vlhkost vzduchu

Nutné je také počítat s vysokou vlhkostí vzduchu, která se na Kubě pohybuje průměrně kolem 81% v létě a 79% v zimě, ale vyšší vlhkost zde není výjimkou.

V období od června do listopadu se mohou na ostrově objevit hurikány.

Zdejší subtropické klima je celoročně ovlivňováno prouděním mírného severovýchodního větru, který během letních měsíců směřuje více k jihu.

Období sucha

Období sucha trvá od listopadu do dubna.

V této době zde probíhá také hlavní turistická sezóna a potkáte zde více turistů. Denní teploty se v průměru pohybují kolem 22 až 25°C.

Neslunnějšími měsíci v roce jsou leden a duben.
Nejteplejšími měsíci jsou letní měsíce, červenec a srpen kdy zde teplota v průměru dosahuje 27°C.
Nejchladnějším obdobím je únor, v tomto měsíci dosahují teploty v průměru 22°C.

Obecně je také tepleji na východě Kuby než v její západní části. V oblasti kolem Havany se běžně pohybují teploty kolem 30°C. Ve výše položených místech je samozřejmě chladněji a lze zde očekávat častější přeháňky.

Období dešťů

Začátkem května však začíná období dešťů a končí koncem října.

Nejdeštivějšími měsíci jsou září a říjen, zejména na východě Kuby. Pokud se rozhodnete v tomto období strávit dovolenou berte v potaz, že občas může intenzivně pršet.

Obloha se z ničeho nic zatáhne a zčerná, ale déšť však ustane během pár minut, takže se opravdu není čeho bát, dovolenou by vám to zkazit nemělo.

V tomto období navštěvuje zemi o dost méně turistů než v hlavní sezóně. Mnohonásobně klesají ceny ubytování, potravin a dalšího zboží a služeb.

V období dešťů je ale nejteplejším obdobím v roce. Pokud tedy vyhledáváte tropické teploty a nevadí vám sem tam nějaké přeháňky, vydejte se na Kubu právě mezi květnem a říjnem. Moře je teplé a příjemné po celý rok, teplota vody většinou neklesá pod 24 °C.

3/5 - (5 hlasů)