Počasí v Thajsku

Chystáte se do Thajska a rádi byste se dozvěděli, jaké je v Thajsku v jednotlivých měsících počasí a jaké jsou teploty? Mrkněte se na náš článek, poradíme vám, kdy do Thajska jet a jakému období se raději vyhnout.

Jaká je předpověď počasí?

Mrknout na aktuální předpověď

Jaké je počasí v Thajsku?

Protože Thajsko leží v tropickém pásu, je zdejší klima tropické a vlhké. Většina dní je teplých a slunečných. Thajsko je známé vysokými teplotami a vysokou vlhkostí vzduchu, která je celoročně vysoká a pohybuje se okolo 65% - 80%.

Díky vyšší teplotě vzduchu můžete mít pocit, že je teplota vyšší, než ve skutečnosti je.
Počasí Thajsko

Počasí na Ko Samui v listopadu

Střídání ročních období

V Thajsku se střídají tři roční období. Období veder, období chladna a období dešťů. Thajské tropické podnebí je silně ovlivněno monzumy, větry, které mění směr se změnu ročního období.

Jihovýchodní monzun přináší v období dešťů (tj. od června do října) déšť z Indického oceánu.
Počasí na Ko Samui v listopadu

Počasí na Ko Samui v listopadu

Teplota

Průměrné denní teploty se v zimních měsících (listopad - únor) v Thajsku pohybují okolo 30°C, v noci klesají asi o deset stupňů méně, tedy na 20°C. V letních měsících (březen - říjen) šplhají teploty na 35°C a v noci klesají na 25°C. V období veder (březen - květen) dosahují teploty mnohdy až 40°C.

Na pobřeží je díky svěžímu vánku klima výrazně mírnější. Čím více se však vzdalujete od pobřeží, tím jsou teploty vyšší. Ve vyšších polohách a v horských oblastech jsou teploty naopak znatelně nižší. V čím větší nadmořské výšce se nacházíte, tím je počasí chladnější a jsou větší rozdíly mezi denními a nočními teplotami.

Nejvíce extrémní je tak počasí v severní části země. Denní teploty se zde mohou vyšplhat až ke 40°C, ale v noci mnohdy spadají až na 10°C.

Hlavní sezóna

Hlavní sezóna je v Thajsku od listopadu do března, kdy je v Thajsku suché počasí s minimem srážek.

V tomto zimním období budete mít jistotu, že vám dovolenou nebude kazit nepříjemný tropický déšť, ale počítejte s větším množstvím turistů, kteří sem jezdí na zimní dovolenou. Pozor ale na ostrov Ko Samui, tam je to s počasím trochu jinak.

Vedlejší sezóna

Vedlejší sezóna je v Thajsku od dubna do června a od září do října. Počasí je méně horké, monzunové.

Mimo sezóna

Mimo sezóna je v Thajsku od července do srpna.

Kdy jet do Thajska?

Díky relativně stabilnímu počasí je Thajsko vhodnou destinací pro cestování po celý rok.

Ideální jsou zimní měsíce (listopad - únor)

Vzhledem k vysokým teplotám a vlhkosti, které v Thajsku panují od března do května jsou pro evropany nejvhodnějším obdobím zimní měsíce tj. od listopadu do února.V tomto chladnějším období (30°C) bývá v Thajsku nejvíce příjemné klima a po předchozím období dešťů, které zde trvá od června do září je příroda krásně zelená. V zimních měsících se navíc konají nejvýznamnější svátky roku.

A co období dešťů?

Pokud míříte do Thajska v období dešťů, nemusíte se bát špatného počasí. Déšť sice přichází často ale většinou trvá velmi krátce nebo jen přes noc. I období dešťů je bohaté na různé festivaly a oslavy.

Jaké období je nejméně vhodné?

Naopak nejméně vhodné období pro návštěvu Thajsku je období veder, ve kterém (od března do května) panují nepříjemně vysoké teploty a vysoká vlhkost vzduchu. Ale záleží na vás, pokud vám vysoké teploty nevadí, klidně jeďte i v tomto horkém období.

Z naší zkušenosti

V Thajsku jsme byli dvakrát na Ko Samui a na Phuketu, mrkněte se, jaké jsme měli počasí.

Poprvé v listopadu na ostrově Ko Samui. Počasí na Ko Samui je občas dost nevyspytatelné, chvíli je počasí krásné, slunečné, ale za chvíli je všechno jinak. Na Ko Smui jsme byli 16 dní. Sice bylo teplo, ale často bylo pod mrakem a hodně nám pršelo. A někdy to nebyly jen takové ty krátké přeháňky :).  Návštěvu Ko Samui určitě doporučujeme, je to krásný ostrov, ale raději zvažte . Pokud bychom tam jeli znovu, tak bychom si vybrali spíše leden nebo únor, kdy tam tolik neprší.

Počasí na Ko Samui

Počasí na Ko Samui

Počasí na Koh Samui

Počasí na Koh Samui

No a podruhé jsme byli v březnu na Phuketu. A to byl zase přesný opak počasí oproti Ko Samui.

Za 14 dní nám nezapršelo ani jednou a teploty byly extrémní až ke 40°C. Nám horka nevadí, takže nám to vyhovovalo více, než déšť (až na ty těžký spáleniny od sluníčka, a to se jinak opalujeme dobře :)).

Ale pokud nemáte rádi vedra, tak jeďte na Phuket v "chladnějším období" od listopadu do února.

Počasí na Phuketu

Počasí na Phuketu

4.6/5 - (5 hlasů)