Počasí v Bulharsku

V Bulharsku se můžete setkat (vzhledem k jeho poloze) s různým typem podnebí. Bulharské klima je tak v různých oblastech velmi různorodé.

Podívejte se, v jaké části Bulharska je počasí nejlepší a zjistěte, jaká doba je ideální pro dovolenou v Bulharsku.

Jaké je počasí v Bulharsku?

Mrknout na aktuální předpověď

Kdy jet do Bulharska?

Pro letní dovolené u moře je ideální doba k návštěvě mezi červnem a zářím.

V červnu zde panují teploty kolem 23 - 25 °C a moře má obvykle jen 21°C. Postupně se teploty zvyšují.

O letních prázdninách je již vzduch i moře prohřáté a lze zde očekávat teploty okolo 30°C. Teplota moře dosahuje až 26°C.

V září již není počasí tolik stabilní a teploty jsou nižší, moře je ale pořád krásně prohřáté. Asi od poloviny září je počasí výrazně chladnější. Ochlazovat se začíná i moře, je ale o poznání klidnější.

Hlavní sezóna

Hlavní sezóna je v Bulharsku v červenci a v srpnu. Počasí je v těchto měsících nejlepší (cca kolem 30°C), ale počítejte se zvýšeným množstvím turistů a vyššími cenami, zejména v přímořských letoviscích.

Vedlejší sezóna

Vedlejší sezóna je v Bulharsku od května do června a v září.

Počasí na severu Bulharska

V severní části Bulharska převládá mírné kontinentální klima. Teplotní výkyvy jsou výraznější a počasí je promněnlivější než-li na jihu.

Pro severní území jsou typické chladné a vlhké zimy, kdy se teploty pohybují kolem 0°C a mnohdy se drží i pod bodem mrazu.

Léta jsou horká a suchá, teplota vzduchu často přesahuje 30°C. Průměrná teplota vzduchu se v létě pohybuje kolem 24°C. Na jaře často střídá slunečné počasí déšť. Ročně tu napadne asi 500 mm srážek.

Počasí na jihu Bulharska

Počasí na jihu země je výrazně odlišné. Převládá zde klima středomořské. Zima bývá teplejší a teploty se pohybují několik stupňů nad nulou, pod bod mrazu obvykle neklesají.

Léta bývají poměrně dlouhá a horká, ale středomořské vzdušné proudy udržují teploty v rozmezí od 27°C do 30°C.

Počasí u moře

Počasí podél pobřeží je ovlivněné Černým mořem a v podstatě zde nedochází k výrazným teplotním výkyvům, počasí je více méně stejné. Pro středomořské podnebí jsou typická teplá a suchá léta, zimy jsou mírné a vlhké.

Nejvyšší teploty jsou v letních měsících, v kterých zároveň prakticky neprší.

3/5 - (5 hlasů)