Počasí v Černé hoře

Podívejte se, jaké je v Černé hoře počasí a zjistěte, jaká doba je ideální pro dovolenou v Černé hoře.

Předpověď počasí

Mrknout na aktuální předpověď

Jaké je počasí v Černí hoře?

V Černé hoře vládne středomořské klima s mnoha slunečnými dny. Léta jsou horká a suchá, zimy jsou krátké, mírné a deštivé. Pro trávení dovolené u moře je nejideálnějším obdobím samozřejmě léto.

Kdy jet do Černé hory?

V Černé hoře je počasí přívětivé po celý rok. Ideální je jet do Černé hory na jaře a na podzim. Vydejte se do Černé hory v květnu, červnu, září nebo říjnu. Pro letní dovolenou jsou nejideálnější zase letní měsíce.

Počasí na pobřeží

V přímořských oblastech se v létě průměrné teploty vzduchu pohybují okolo 28°C. Moře má v létě v průměru příjemných 25°C. V zimě se průměrné teploty pohybují okolo 9°C. Nejteplejším měsícem bývá červenec.

Počasí ve vnitrozemí

V kontinentální části Černé hory je v létě stejné horko jako na pobřeží. Rozdíl oproti pobřeží bývá obvykle jen několik málo stupňů, teploty se zde drží v průměru na 27°C. V zimních měsících jsou ale teploty znatelně nižší, bývá zde asi tak o 5°C až 10°C chladněji než na pobřeží. Teploty obvykle klesají na 5°C a často vydatně prší.

Počasí v horách

Hory zaujímají velkou část území Černé hory a počasí je zde velmi proměnlivé. V horských oblastech je klima subalpinské, často sněží a převládají zde chladné zimy a mírná léta. V zimě klesají teploty až na několik stupňů pod bod mrazu, které zde vydrží až do dubna. Některé oblasti jsou proto rájem milovníků zimních sportů.

V létě se teploty v horách pohybují od 9°C do 23°C. Obvykle ale bývá v horách v létě příjemných v průměru 20°C.

Vanoucí větry

Počasí je v Černé hoře často ovlivňováno větry. Jihovýchodní větry Jugo způsobují vlnobití. Sverovýchodní větry Bóra způsobují vlnobití zejména v zimě. Sverozápadní větry Mestral příjemně osvěžují vzduch. Čas od času také ze západu přivane vítr zvaný Nevera, který s sebou přináší bouřky a příjemné ochlazení vzduchu.

Hlavní sezóna

Hlavní sezóna je v Černé hoře v červenci a v srpnu. Teplota moře je až 24°C a vzduchu kolem 28°C - 30°C. Nejteplejším měsícem je červenec.

Počasí je v těchto měsících nejlepší (cca kolem 30°C), ale počítejte se zvýšeným množstvím turistů a vyššími cenami, zejména v přímořských letoviscích.

Vedlejší sezóna

Vedlejší sezóna je v Černé hoře od dubna do června a od září do října.

 

Hodnotit post