Počasí v Chorvatsku

V Chorvatsku se můžete setkat (vzhledem k jeho poloze) s různým typem podnebí. Chorvatské klima je tak v různých oblastech velmi různorodé.

Podívejte se, v jaké části Chorvatska je počasí nejlepší a zjistěte, jaká doba je ideální pro dovolenou v Chorvatsku.

Jaké je počasí v Chorvatsku?

Mrknout na aktuální předpověď

Kdy jet do Chorvatska?

Pro návštěvu chorvatského pobřeží je ideální nejen červenec a srpen, ale i měsíce červen a září.

Počasí v přímořských oblastech

Jadranské středomořské podnebí je charakteristické velmi teplým a suchým létem. Na teplotu má příznivý vliv Středozemní moře, průměrné teploty vzduchu se tak v červenci a v srpnu pohybují okolo 30°C a v září kolem 26 °C. Teplota vody se od června do září pohybuje kolem 23 - 27°C.

Nejteplejším měsícem roku je červenec, zároveň v něm spadne nejmenší množství srážek v roce.

Nejslunečnějším místem ve středomoří je s jasnou oblohou a bez mráčků ostrov Hvar. Ale i letoviska Dubrovnik a Split na jihu Chorvatska dosahují v červenci až 12 hodin slunečního svitu.

Jarní a podzimní teploty se pohybují v rozmezí od 10 do 20 °C, podzim je však oproti jaru teplejší. Zima je mírná s častými dešti, avšak průměrná teplota v zimě neklesne pod 5°C.

Počasí ve vnitrozemí

Pro vnitrozemskou část Chorvatska je charakteristické zase mírné kontinentální klima, s typickým horkým a suchým létem, ale studenými zimními měsíci.

Jaderské moře patří díky své slanosti k nejslanějším mořím na světě, z toho důvodu je pobřežní klima vhodné pro léčbu alergie a nemocí horních cest dýchacích.

Výrazné teplotní rozdíly

Chorvatské počasí je výrazně ovlivňováno Jaderským mořem a tedy i vanoucími větry, které mají za následek rychlé a výrazné změny počasí.

Teploty však nejsou stejné v celé oblasti, znatelné teplotní rozdíly se vyskytují mezi severním a jižním pobřežím, směrem k jihu teplota mírně stoupá.

Také na ostrovech se vyskytují poměrně nižší teploty vzduchu než na pevnině. Proto jsou velice oblíbené, díky svému svěžímu vzduchu.

Hlavní sezóna

Hlavní sezóna je v Chorvatsku v červenci a v srpnu. Počasí je v těchto měsících nejlepší (cca kolem 30°C), ale počítejte se zvýšeným množstvím turistů a vyššími cenami, zejména v přímořských letoviscích.

Vedlejší sezóna

Vedlejší sezóna je v Chorvatsku od května do června a v září. V květnu je počasí příjemné, kolem 23°C. V Červnu již teploty šplhají na 26°C - 27°C.

5/5 - (1 hlasů)