Počasí v Řecku – kdy jet do Řecka?

Podívejte se, jaké je v Řecku počasí a zjistěte, jaká doba je ideální pro dovolenou v Řecku.

Předpověď počasí

Mrknout na aktuální předpověď

Jaké je počasí v Řecku?

Protože v Řecku panuje teplé středomořské podnebí, je pro nížiny typické horké a suché léto. V létě vane mírný vánek zvaný meltémi, který zmírňuje letní horka a pobyt na pláži je tak díky němu příjemnější. Zima je v Řecku mírná a deštivá.

Průměrná roční teplota vzduchu se pohybuje kolem 25 °C. Počasí je obvykle příjemné, přesto se občas vyskytují tropické teploty nad 40°C.

V sezóně je počasí většinou stálé, s modrou jasnou oblohou a teplotami kolem 30°C. Nejteplejší je jižní části Řecka, především ostrovy Kréta a Kyklandy.

V letních měsících, tj. zejména v červenci a v srpnu sahají teploty až ke 40 °C ve stínu. Teplota moře se pohybuje od konce dubna do konce listopadu mezi 20 až 25 °C.

Výskyt přeháňek a bouřek je ojedinělý a trvají maximálně jeden den. Nejvíce srážek v Řecku spadne v zimě v severozápadní části země, zejména u ostrova Korfu.

Kdy jet do Řecka?

Nejideálnějším obdobím pro návštěvu Řecka je září, kdy už nejsou taková vedra. Vyrazit můžete i v červnu, kdy v Řecku není ještě tolik turistů a moře je už teplé. Pokud není vaší prioritou moře, je vhodnou dobou i jaro. Naopak nejrušněji je v Řecku v hlavní sezóně.

Hlavní sezóna

Hlavní sezóna je v Řecku od poloviny června do srpna.

Počasí je v těchto měsících nejlepší (cca kolem 30°C), ale počítejte se zvýšeným množstvím turistů a vyššími cenami, zejména v přímořských letoviscích.

Vedlejší sezóna

Vedlejší sezóna je v Řecku od dubna do poloviny června a pak od září do října.

Mimo sezóna

Mimo sezóna je v Řecku od listopadu do března. Počasí je deštivé a chladné.

 

5/5 - (1 hlasů)