Počasí ve Francii

Podívejte se, jaké je ve Francii počasí a zjistěte, jaká doba je ideální pro dovolenou ve Francii.

Předpověď počasí

Mrknout na aktuální předpověď

Jaké je počasí v Černí hoře?

Ve Francii jsou klimatické podmínky vzhledem k velké rozloze státu a výškovým rozdílům velmi různorodé. Směrem na jih země je podnebí teplejší a sušší. Podnebí v jednotlivých částech země je nejvíce ovlivněno vzdáleností od Atlantského oceánu.

Kdy jet do Francie?

Záleží na tom, zda plánujete letní nebo zimní dovolenou. Do Francie se tedy můžete vydat celoročně. Nejkrásnější je ale Francie na jaře.

Západní a severní pobřeží

V severních a západních oblastech Francie vládne díky Atlantskému oceánu a jeho mořskému proudění mírné klima. Do této oblasti samozřejmě spadá i hlavní město.

V Paříži je léto příjemné, od června postupně teploty přesahují 20°C. V červenci a v srpnu se zde průměrné teploty pohybují kolem 23°C. Podzim bývá ještě relativně teplý, znatelný pokles teplot přichází asi od poloviny listopadu. Sníh je v hlavním městem spíše raritou.

Pobřeží podél Atlantského oceánu je bohaté na srážky, zejména v zimních měsících. V zimě se teploty pohybují na západním pobřeží v průměru kolem 7°C. Oceánský vliv se nejvíce projevuje v oblasti poloostrova Bretaň. Směrem na východ dochází k výraznému oslabení oceánského vlivu a podnebí je teplejší a sušší. Letní teploty jsou stejné jako v západní části země.

Pobřeží Středozemního moře

Celé azurové pobřeží silně ovlivňuje středomořské klima. Léta jsou suchá a horká, zimy jsou mírné a deštivé. Teplota moře se v červenci a v srpnu dostává až ke 23°C. Letní teploty jsou vysoké, běžně dosahují 28°C.

V zimních měsících zde vane z alpské oblasti studený vítr mistrál.

Centrální část

Pro vnitrozemí je typické kontinentální podnebí. Teplotní výkyvy jsou mezi létem a zimou nejvíce výrazné ve městě Strasbourg na východě země poblíž německých hranic.

Ve vnitrozemí Francie je nejvíce deštivým měsícem květen. Od prosince do února zde běžně padá sníh.

Alpy

Díky vysoké nadmořské výšce nabízí francouzská lyžařská střediska výborné podmínky pro zimní sporty. Nejlepší sněhové podmínky pro zimní sporty nabízí oblast Savojských Alp na rozmezí Francie s Itálií a Německem. Sněhová pokrývka se zde může držet až 6 měsíců.
V Provencálském předhůří Alp sníh díky vlivu moři taje ryhleji. Léta jsou v alpských oblastech slunečná a teploty dosahují až 20°C.

Hlavní sezóna

Hlavní sezóna je ve Francii od června do začátku září. Toto období je typické teplým a slunným počasím. O letních prázdnichách je třeba počítat s vyššími cenami.

Počasí je v těchto měsících nejlepší (cca kolem 30°C), ale počítejte se zvýšeným množstvím turistů a vyššími cenami, zejména v přímořských letoviscích.

Vedlejší sezóna

Vedlejší sezóna ve Francii probíhá od dubna do května a od září do října. V tomto období jsou ceny nižší, než v hlavní sezóně.

Mimo sezóna

Od poloviny prosince do konce března je Francie vyhledávanou lyžařskou destinací.

 

Hodnotit post