Powerbanka – energie pro vaše zařízení kdekoliv

Ideálním společníkem na cesty je bezesporu telefon, ať už s online nebo offline uloženými mapami. Co však dělat, pokud jste delší dobu mimo dosah elektřiny a mobil se rychle vybíjí? Ideálním řešením pro dobíjení telefonů nebo GoPro kamerky je powerbanka, řekněme spíše krabička s energií sbalenou na cesty.

Pokud si právé říkáte, že divočinou necestujete, tak věřte, že powerbanku využijete i ve větším městě, na letištích nebo v prostředí, kde není šance bez komplikací dobíjet. Na našich cestách jsme pro ni našli využití například při cestování New Yorkem.

Jak powerbanka funguje a vypadá?

V obchodě s elektronikou se stačí poohlédnout po krabičce o něco větší, než je váš chytrý telefon. Můžeme s klidným svědomím doporučit powerbanku APC 10000, která dobije chytrý telefon do plna celkem 4x. Má 2 USB konektory, nabíjet tedy můžete současně 2 zařízení. Rozdíl u konektorů USB je pouze v napětí, což v praxi znamená, že telefon bude nabitý dřív nebo pomaleji. Popřípadě nabíjíte-li tablet, je potřeba zapojit ho do napěťově většího USB.

Stav energie v powerbance můžete sledovat pomocí předního displaye powerbanky s indikátorem.

Pro nabíjení samotné powerbanky se většinou používá micro-usb konektor zakončený klasickým USB konektorem. Pro dobití ze zásuvky tedy připojte klasický USB konektor do vidlicové zástrčky, kterou například nabíjíte svůj mobilní telefon.

Cenapřibližně 800 Kč
TypAPC Mobile Power Bank 10000 mAh (model: M10)
Velikostš: 89 mm, v: 146 mm, h: 13 mm
VýrobceAPC

Zkušenosti:
+ zvládne i horší zacházení
+ nepřehřívá se
+ vydrží až 1000 nabití
– neumí dobít iPod Shuffle
– snadno se poškrabe

5/5 - (2 hlasů)

Jaký je váš názor?