Ubytování v Bulharsku

V Bulharsku se můžete setkat s různými možnostmi ubytování a určitě budete mít z čeho vybírat. Záleží jen na vás, zda dáte přednost komfortnímu ubytování v hotelu, ubytování ve skromnějším penzionu, v soukromém privátu nebo v některém z kempů.

Náš Tip: podívejte se po ubytování v Bulharsku předem

Omrknout ubytování v Bulharsku on-line

V případě, že se rozhodnete ubytování shánět až na místě, neměly by jste mít problémy. Záleží na vašem času a na tom, kolik máte peněz. Ubytování na místě můžete v Bulharsku sehnat následujícím způsobem.

Hotelový agenti

Pokud budete cestovat samostatně, zřejmě po příjezdu do města (například na vlakových nádražích nebo letištích) budete obklopeni různými nabídkami ubytování od tzv. hotelových naháněčů. Tito naháněči mají pouze jeden úkol a to přesvědčit za každou cenu turistu, aby se ubytoval v jeho hotelu. Takový hotelový naháněč za vás dostane od hotelu provizi, proto záleží jen na vás, zda jejich služby využijete nebo si raději seženete ubytování sami.

Ubytování můžete sehnat také na stanovištích taxíků. Taxikáři dostávají za klienty stejně jako “hotelový naháněči” provize a rovnou vás do hotelu odvezou, je to snadné a rychlé.

Ubytovací kanceláře Kvartirno bjuro

V Bulharsku se můžete setkat s místními ubytovacími agenturami, které jsou schopné zajistit ubytování u soukromníků. Personál obvykle hovoří dobře rusky a výjimečně i anglicky.

Místní cestovní kanceláře

Ve větších městech můžete využít také služeb místních cestovních kanceláří, které vám zajistí ubytování. Většinou ale za ubytování zaplatíte o něco více, než když si ho seženete sami.

Hotely

Ubytování v hotelech patří k dražší možnosti ubytování než v soukromí. Zejména v oblíbených turistických letoviscích si hotely účtují nepřiměřeně vysoké ceny, které vždy nemusí odpovídat kvalitě.

V hotelech turisté obvykle nedostávají prostor ke smlouvání a ceny jsou pevné. Ceny za jednu noc v hotelech nejnižších kategorií se běžně pohybují od 300 – 500 Kč za osobu.
Noc ve dvouhvězdičkovém hotelu vás přijde asi na 700 Kč (nebo 27 euro). Dvojnásobnou cenu zaplatíte ve tříhvězdičkové hotelu (54 euro). Nejdražší je ubytování v hotelech nejvyšších kategorií. Za noc ve čtyřhvězdičkovém hotelu můžete zaplatit 88 euro a v pětihvězdičkovém 136 euro.

Penziony

V hlavní sezóně je lepší penziony zarezervovat předem, kvalitní a výhodné penziony bývají často plně obsazené. Ceny závisí na lokalitě, vzdálenosti od moře a vybavenosti penzionu. Modernější plně vybavený dvoulůžkový pokoj můžete sehnat od 700 Kč za noc. Lůžko v penzionu s e základním vybavením seženete kolem 300 Kč za noc.

Priváty

V Bulharsku máte šanci sehnat ubytování u soukromníka za velmi nízké ceny. Výhodou je, že se zde dá smlouvat, čím víc nocí zůstanete, tím nižší můžete vyjednat cenu. Výhodnější je ubytování také ve více lidech. Často se jedná o ubytování ve dvoulůžkových pokojích v malých vilkách s vlastním sociálním zařízením. Můžete si připlatit také snídani nebo večeři.

Pokud nemáte čas na smlouvání, většinou se budou ceny pohybovat kolem 300 Kč za noc. Pokud si budete trvat na svém, může se vám cena podstatně snížit. Místní jsou rádi že pokoj vůbec obsadí a to hraje ve váš prospěch.

Kempy

Ubytování v kempech se obecně moc nedoporučuje. V některých bulharských kempech můžete narazit na problémy s hygienou, ale samozřejmě můžete nalézt i výjimky. V Bulharsku je něco málo přes 100 kempů. Kempy jsou rozděleny do 3 kategorií podle podle kvality (od 1 do tří hvězdiček). Nejlépe jsou na tom kempy, v jejichž areálu se nachází restaurace, kavárny nebo i noční kluby. Ceny jsou závislé na velikosti stanu případně chatky. Chatka na jednu osobu stojí kolem 100 Kč, stanování je ještě levnější. Zvlášť se připlací za elektřinu a parkování. Nárok na slevu ve výši 50% mají děti 2 do 12 let.

V horských oblastech jsou kempy, které nejsou těmito kategoriemi označené a většinou poskytují jen nejzákladnější služby. Kempy se nacházejí také v národních parcích Pirinu, Rile a Central Balkanu.

Jaký je váš názor?