Pravidla chování Černá hora

Na návštěvě

Pokud se v Černé hoře zdržíte delší dobu, pravděpodobně budete místními pozváni domů na oběd nebo jen na šálek kávy či rakiji. Určitě takové pozvání neodmítejte, hostitel to myslí upřímně.

Protože jste host, bude se vám rodina snažit nabídnout co nejvíc jídla, i přestože se může jednat o rodinu velmi chudou. Od vás se ale očekává že se při nandavání jídla nebudete ostýchat, pokud si nandáte málo bude hostitel zklamaný, že vám nechutná.
Hostitele určitě potěší, když s sebou přinesete malou pozornost, Černohorci dárky milují a rozhodně jim uděláte radost. Můžete přinést například květiny nebo něco typického pro Česko, jako je české pivo nebo pálenku. Děti zase uvítají nějaké ty sladkosti.

Černohorci velmi vyznávají rodinné hodnoty, rozvody zde nejsou běžné.

V Černé hoře je rodina vždy na prvním místem a pravděpodobně se tak nevyhnete rozhovoru o zdraví rodičů nebo počtu sourozenců. Určitě budou vyzvídat, jak se vám v Černé hoře líbí. Můžou vám být položeny různé otázky a některé vás mohou i trochu překvapit.

Černohorci si z cizinci všeobecně velmi rádi povídají a tak nebuďte překvapení pokud se s vámi budou místní pokoušet navázat konverzaci.

Zajímavosti

Černohorci jsou proslulý svou leností. Co se týče dodržování pravidel, dá se uvést pouze jediné a to, že žádná pravidla neexistují. Černohorci také velmi ctí své zvyky a tradice, důležitou úlohu hraje také víra. Velmi rozšířeným zvykem je kouření.

Jaký je váš názor?