V Chorvatsku narazíte zejména na pláže oblázkového nebo kamínkového typu, písečné pláže se vyskytují méně. Pro koupání v moři se doporučují boty do vody.
Většina pláží s koupáním v Jadranu je volně přístupných a bezplatných, výjimkou jsou některé soukromé pláže luxusních hotelů nebo placená koupaliště vybudována na pobřeží velkých měst. Placené pláže jsou narozdíl od těch bezplatně přístupných vybaveny lepšími službami a jsou kvalitnější.

Pokud je pláž oplocená, bude se většinou jednat o pláž veřejně přístupnou, na kterou se dostanete hlavním vstupem. Mnoho chorvatských pláží získaly ocenění evropské modré vlajky za čistotu a kvalitu pláží.

Sprchy a kabinky na převlékání naleznete téměř na všech chorvatských plážích. Pokud si ale budete chtít půjčit lehátko nebo slunečník počítejte s poplatek. Běžně jsou na plážích k dispozici plážové bary nebo restaurace včetně různých vodních a plážových atrakcí od těch nejlevnějších až po dražší. Mezi levné atrakce patří například šlapadla nebo různé skluzavky a tobogány a mezi dražší se řadí jízda na vodním skútru nebo vodních lyžích nebo parasailing. Pokud dáváte přednost prázdným plážím a nezáleží vám na plážové vybavenosti, určitě v Chorvatsku naleznete pláž, která vám poskytne soukromí, zdejší pláže jsou velmi rozmanité.

Zákazy koupání
Chorvatské právní předpisy upravují zákazy koupání v Jadranu v určitých oblastech. Je zakázáno plavat vně prostoru ohrazeného bójemi. Není dovoleno plavat ve vzdálenosti větší než 100 metrů od břehu nebo koupání a plavání v přístavech a v úzkých průplavech plavebního prostoru.

Naturistické pláže
Ženy se mohou bez problémů opalovat bez vrchního dílu plavek, pokud se budete chtít opalovat a koupat bez plavek úplně, můžete vyrazit na některou z opuštěných nebo málo navštěvovaných plážích, na kterých je to tolerováno. Můžete ale i vyhledat naturistické centrum nebo pláž, kterých je v Chorvatsku hned několik desítek, zejména pak v severní části pobřeží.

NEJKRÁSNĚJŠÍ PLÁŽE CHORVATSKA
Chorvatsko je se svým téměř 6 000 kilometrů dlouhým pobřežím ideálním místem pro strávení dovolené na krásných plážích. Pokud se chystáte na dovolenou právě do této země, můžete se nechat inspirovat naším výběrem nejkrásnějších pláží v Chorvatsku, které vás uchvátí.

Pláže Makarské riviéry
Makarská riviéra patří mezi oblíbené turistické cíle Chorvatska. Zdejší pobřeží jsou charakteristické dlouhými kilometrovými plážemi, na kterých si užijete dostatek zábavy s celou vaší rodinou.

Pláž Ninská laguna
Na východním pobřeží Jadranského moře nedaleko Zadaru se nachází zátoka, která je obklopená písečnými plážemi s délkou až 8000 metrů, které jsou často považovány za nejlepší pláže v Chorvatsku. Jsou to například Pláž Ždrijac a Kraljičina pláž.

Bol – ostrov Brac
Jižní část ostrova Brač je jedním z nejslunnějším místem z chorvatských ostrovů. Nachází se tu jedna z nejkrásnějších písečných pláží na Jadranu s křišťálově čistým mořem. Tato pláž dosahuje délky přes 600 metrů a svým návštěvníkům nabízí široké spektrum různých aktivit a zábavy.

Pláž Zrče
Na ostrově Pag můžete spatřit krásné pláže v okolí osady Novalja. Nejatraktivnější je pláž Zrće s drobnými oblázky Pláž Planjka-Trinčel je zas pláží s krásným jemným pískem.

Rajská pláž (Lopar, ostrov Rab)
V zátoce Crnika se nachází proslulá 1,5 kilometrů dlouhá písečná Rajska plaža s pozvolným vstupem do moře. Tato pláž je ideálním místem pro rodinu s dětmi.

Jaký je váš názor?