Zdravotní péče v Egyptě

Zdravotnický systém se v Egyptě opírá o síť státních a soukromých nemocnic. V případě zdravotních problémů doporučujeme navštívit soukromé nemocnice, které jsou podstatně nákladnější, ale péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích.
Telefonní číslo ministerstvem sociálního zabezpečení organizované „první pomoci“ či ambulance je 123.

V Egyptě neexistuje systém zdravotního pojištění pro cizince. Cena za lůžko v soukromé nemocnici je vysoká, doporučujeme před cestou do Egypta uzavřít kvalitní zdravotní pojištění pro cesty do zahraničí.

Kvalitní cestovní pojištění AXA

Získat 55% slevu na cestovní pojištění

Mezinárodní očkovací průkaz není při vstupu do Egypta vyžadován. Kromě běžných očkování v ČR se doporučuje očkování proti žloutence typu A a B, očkování proti břišnímu tyfu, případně i proti meningitidě A, C. Ale pro turistické cesty není očkování do Egypta nutné.

Zdravotní problémy

Určitě jste už slyšeli o tzv. „faraonově pomstě“, která se vyznačuje především nepříjemnými střevními problémy. Vyhnout se tomuto „fenoménu“ znamená dodržovat určité hygienické návyky. Pijte pouze balenou vodu, jezte dostatečně tepelně upravené maso a nedávejte si do nápojů led. Pokud se přeci jen střevní potíže objeví, obstarejte si v místní lékárně Antinal, který s problémy umí zatočit.

Jaký je váš názor?