Mauricius nákupy a ceny

Kam na Mauriciu na nákupy

Hlavním nákupním centrem je Curepipe, najdete zde spoustu obchůdků ve kterých můžete zakoupit veškerý sortiment od nejrůznějších suvenýrů přes potraviny až po oděvy.
Kromě Curepipe můžete nejlépe nakoupit také v nákupním centru Caudan Waterfront v Port Louis. Nákupní příležitosti na vás čekají v Rose Hill a Quatre Bornes. Také na letišti je k dispozici několik obchodů se suvenýrů a velký duty free shop. Duty free shopy jsou k dispozici také na ostrově.

Tradiční suvenýry

Ze suvenýrů jsou nejpopulárnější modely starých lodí, proutěné zboží, rukodělné výrobky, známky a oblečení.

Symbol Dodo
Snad v každém obchůdku se suvenýry určitě narazíte na trička, sošky, výšivky, obrázky nebo pohlednice s opeřeným ptákem dodo, který je symbolem Mauritiu.

Lodě
Pro Mauritius jsou typické nádherné modely lodí. Po celém ostrově se nachází několik malých řemeslnických dílen, ve kterých můžete tento netradiční a originální suvenýr zakoupit. Dílny naleznete například v Curepipe a v některých hotelech mají výrobci rovnou své stánky. Nejproslulejší továrna se však nachází v Historic Marine.

Tyto modely jsou velmi drahé, ale za to jsou téměř dokonalé. Modely jsou vyráběny většinou z teakového nebo kafrovníkového dřeva a jejich výroba zabere spoustu týdnů pečlivé práce. Ceny menších modelů lodí začínají na 2 500 Rs.

K zakoupenému modelu obdržíte certifikát sloužící k převozu a k proclení. Pokud se vám model nevejde do kufru, můžete si ho nechat odborně zabalit přímo v manufaktuře do speciálního boxu.

Oblečení
Mauritius je rájem na zemi i pro milovníky značkové módy. Na ostrově se nacházejí výrobní továrny takových oděvních značek jako je například Diesel, Quicksilver nebo Roxy.
Na ostrově se tak nachází spousta tzv. factory shopů, kde můžete nakupovat za neodolatelně nízké ceny. Navíc je zde velký prostor pro smlouvání. Značková trička tak seženete kolem 10 Eur.
Na tyto obchody zřejmě narazíte v každém turistickém letovisku, ale nejvíce se jich soustředí v okolí měst Floreal a Curepipe.

Další suvenýry
Místní obyvatelé nejsou proslulí jen výrobou lodí, ale díky jejich řemeslné zručnosti si z ostrova můžete odvést nádherné šperky. Určitě nezklamou ani další suvenýry jako jsou čaje, doutníky, rum nebo exotické koření, které vám budou připomínat nezapomenutelnou dovolenou.

Otevírací doba

Provozní doba obchodů není na Mauritiu stejná, obchody v jednotlivých regionech zavírají v různou dobu. Naprostá většina obchodů však zavírá již v 17:00. Většina obchodů běžně přijímá mezinárodní platební karty.

Orientační ceny

Ceny jsou na Mauriciu cca o 27% vyšší než v ČR.

1 MUR (RS) = 0.7 Kč

Ceny v restauraci

Jídlo v levné restauraci – 250 RS
Místní pivo – 70 RS
Burger v McDonalds – 200 RS
Cappuccino – 62 RS
Limonáda – 26,82 RS
Voda – 19,20 RS

Ceny za běžný nákup

Mléko 1l – 44,48 RS
Pečivo (500g) – 23,20 RS
Vajíčka (12 kusů) – 67,44 RS
Sýr (1kg) – 248,33 RS
Jablka (1kg) – 56,43 RS
Banány (1kg) – 34,17 RS
Pomeranče (1kg) – 53 RS
Rajčata (1kg) – 91,36 RS
Brambory (1kg) – 40,78 RS
Voda (1,5l) – 19,20 RS
Místní pivo (0,5l) – 59,38 RS
Dovážené vino – 330 RS
Cigarety Marlboro – 162,50 RS

Ceny za dopravu

Taxi 1km – 32,50 RS
Taxi nástupní taxa – 125 RS
Taxi 1 hodina čekání – 87,50 RS
Benzín 1l – 44,41 RS
Jednosměrná jízdenka – 32,50 RS
Měsíční jízdenka na MHD – 1 500 RS

Ceny jsou z Numbeo.com. Mrkněte na další ceny zde.

Jaký je váš názor?